Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Enyhe fájás, duzzadás kukorica...

Enyhe fájás, duzzadás kukoricaevés miatt beszorult maradék kipiszkálása után, mi lehet a probléma? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Hét elején kukoricacsövet ettem, miután elfogyasztottam megszokott módon pár fogam közé beragadt néhány kukoricadarab. Rendkívül idegesítő dolog ezáltal el kezdtem piszkálgatni. Ebből kifolyólag egyre rosszabb lett, szerintem a heves piszkálással irritálhattam, viszont napról napra felduzzadt és nyomásra vérezni kezdett illetve fájt is (két alsó fogam között)mai napon ránéztem javult e valamit, papírzsepivel megtörölgettem a fogínyt erre két fogam közül elvált a fogíny mint ha banánt hámoztam volna (úgy nézett ki az elvált fogíny) kissé meg vagyok szeppenve mivel nem történt még velem ilyesmi. Fogínybetegség elején lennék? Fontos lenne orvoshoz mennem vele vagy pedig adjak neki időt? Bátran kérdezzetek más tüneteket ha esetleg kihagytam volna valamit.

2017. ápr. 22. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogselyemmel kellett volna kiszedni (meg amúgy is napi rendszerességgel kellene használni). Lehet hogy lenyomtál egy darabot az íny alá és/vagy felsértetted az ínyedet. Ecseteld curasept géllel és öblögess corsodyllal. Ha nem jön rendbe pár napon belül, akkor irány a fogorvos, és használj fogselymet!
2017. ápr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól mosd meg a fogad, ínyed és kend be pl Phlogosol oldattal, ha van otthon. Gingisol plusz ecsetelő is nagyon jó. Ha nem javul, mutasd meg fogorvosnak.
2017. ápr. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ilyen nekem is volt már. két fogam közötti íny lejött viszont nem fájt és magától rendbe jött 2 hét elteltével.
2017. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 23. 09:17
 5/5 A kérdező kommentje:

(update)

Keddre lecsökkent a duzzanat mérete, estefele amikor a nyelvemmel lecsekkoltam a méretét a duzzanatnak észrevettem egy "éles" kiálló részt a fogínyem és a fogam között, kiderült hogy egy kukorica darab maradt bent, miután kivettem szinte teljesen elmúlt reggelre.

2017. ápr. 27. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!