Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog fájdalma?...

Gyökérkezelt fog fájdalma? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Egy-másfél hónapja gyökérkezelték a fogamat. Kétszer cserélt benne a doktornő ideiglenes gyógyszeres tömést, ami leviszi a gyulladást és kiidegeli a fogat. Majd gépi módszerrel megtörtént a gyökerek eltávolítása, a gyökértömés, kaptam megint egy ideiglenes tömést amíg az inlay betét elkészül. A betét felhelyezését már érzéstelenítés nélkül végezte el és semmi panasz nem volt. Rá nagyjából 4 hétre elkezdett fájdogálni a fogam, hidegre, harapásra volt érzékeny és mostanában magától fáj és ha megtapogatom pontosan megtudom mondani melyik az a pont a fogrészen, ahol érzékeny. Mitől fájdogálhat ennyi idő után ha a kezelés közben nem volt panaszom? Válaszokat előre is köszönöm.
2017. máj. 1. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem sikerült a gyökértömés. A gyökérkezelések nem mindig sikeresek, főleg egy több csatornás fognál rizikós a kimenetel. Ha csak csekély számú baktérium is marad a csúcson, az gyulladásba hozza a csontot. Nem is értem, hogy miért nem várt egy kicsit az inlay készítésével, akkor ezt ki lehetett volna szűrni. Menj vissza a fogorvoshoz és meséld el a panaszaid.
2017. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ne haragudj lehet én voltam félreérthető. A gyökértömés és az inlay behelyezése között nagyjából 2-3 hét eltelt, addig tett bele egy ideiglenest és nem volt semmi panaszom. A gyökértömésnek elvileg nem lehet baja, mert gyökérkezelés után csináltak egy újabb röntgent és faltól falig érő tömést mutatott.
2017. máj. 1. 23:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy hét múlva megyek másik fogamat kezeltetni, sajnos az is gyökérkezelés lesz, akkor elmondom neki mi a probléma.
2017. máj. 1. 23:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a tömés tökéletes, sajnos még nem biztos, hogy a kezelés sikeres. Próbáld kímélni kicsit, lehet most a rágással túlterhelődött.
2017. máj. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!