Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez normális gyökérkezelt fognál?

Ez normális gyökérkezelt fognál?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Hétfőn gyökér kezelték a felső metszőfogamat és még a gyógytömés van benne ugye.

Az elején eléggé érzékeny volt ha hozzáért az alsó fogam, de ez napról napra csillapodott persze még mindig érzékeny, bár puhább dolgokat már tudok enni vele legalább.


Viszont ha random nagyra nyitom a szám vagy kiszélesitem mosolyszerűen akkor eléggé kellemetlen érzést érzek.


Szerintetek ez normális vagy jobban járok ha szolok a fogorvosnak?


2017. ápr. 29. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nem múlik hétfőig akkor jobb ha szólsz neki.De ha csökkenő tendenciát mutat a fájdalmad hátha el is fog múlni.
2017. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szóval akkor gyökérkezelt fog után gyógytöméses időszakban se kellene éreznem semmit pár nap elteltével?
2017. ápr. 29. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Az még normális ha érzed pár napig,igy mondják a fogorvosok.Kinek hogy,nekem semmilyen szimptómáim nem voltak a gyógytömés,gyökértömés után.Ha van még szimptómád és nem múlik akkor valószinüleg van még ott gyulladás vagy nem sikerült teljesen kiidegelni a fogat.Azt hiszem ilyenkor cserélnek benne gyógytömést és tovább gyökérkezelik.
2017. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, és el fog múlni. Az érzéstelenítő injekció utóhatása is lehet.
2017. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nameless2017 válasza:

A gyulladás hatására alakulhat ki szájzár ami valóban kellemetlen.A gyökér kezelés lényege a gyökérben futó idegcsatornáknak a kitisztítása, fertőtlenítése,sterillé tétele.Az elhalt szövetek és kórokozók eltávolítása.A gyökérkezelés mindenkinél más idő tartam.Van akinél 2-3 alkalom van akinek 5 alkalom. Azzal nincs gond,ha a gyógytömés idejében még érzékeny a fog.Azért is van benne még a gyógytömés mert nincs kész a fog.

Üdvözlettel

2017. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!