Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog-húzás, tapasztal...

Bölcsességfog-húzás, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2 hét múlva vagyok előjegyezve, de eléggé tartok a dologtól. Nincs kint, csak a felszín, de be van gyulladva. (Felső fog.)

Milyen, mikor húzzák?

Hogyan csinálják így, ha nincs kint?

És utána mire számítsak?



2017. máj. 8. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani neked hogy nekem teganp húzták ki de nekem kint volt az egész fog. Úgy húzták ki hogy nem terveztem hogy én foghúzásra fogok menni mert csak fájt körülötte az íny és megakartam nézetni :D De sokkal jobb már, csak a fog helye fáj.

Nyugi semmit sem fogsz érezni, rendesen el lesz érzéstelenítve.

Neked meg is fogják majd vágni mivel nincs kint a fog és gondolom szájsebészetre mész. Ott majd mindent elmondanak. Vigyázni kell majd a húzás után a fogmosással, evéssel. Fájdalomcsillapító kell majd ha kiment az érzéstelenítő.

2017. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. máj. 9. 09:22
 3/4 anonim ***** válasza:

A húzás a legkevesebb. De ha az érzéstelenítővel probléma van, akkor még évek múlva is súlyos arcfájdalmai lehetnek valakinek. És még ki sem lehet deríteni, hogy pontosan mitől. Hogy valami ideget ért a tű, vagy allergiás lehetett a szerre, vagy nem megfelelő adag lehetett.

És először csak azt mondják, hogy 1 évig is eltarthat az "érzékenység", aztán egy év után hiába tesztelik, vizsgálják, nem derül ki, hogy mitől van az állandó kellemetlen érzés, ami gyakran erős fájdalommá alakul.


Bár lehet, hogy ez családi kereszt, mert a mi családunk ketten is jártak így, különböző szájsebészeknél.


Manapság még rosszabb, mert szokás kihúzatni, mint régen a mandulát.


Ha nincs kint, akkor felmetszik az ínyt, és akkor már hozzáférnek. A felső sajnos rosszabb, attól utána a fül is fájhat, ha úgy jár valaki, mint nálunk.

2017. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem trendből akarom kihúzatni, ha nem lenne vele gáz, engem aztán nem érdekelne.

1 fogamat húzták ki eddig (pont a szóban forgó fog előtt lévőt), az is idő volt, míg helyre jött, de muszáj volt, nem volt már menthető.

2017. máj. 11. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!