Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás, tapasztal...

Bölcsességfog húzás, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Neten láttam sok 'vicces' videót, hogy bekábítanak előtte meg ilyenek. Ez tényleg így van?

Nagyon feldagad az arc?

Még azt hallottam, hogy ha teljesen begyógyult, akkor kicsit be fog esni az arc, a foghiány miatt. EZ igaz? Alsó bölcsességfogakról lenne szó.


2017. febr. 10. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem be sem dagadt és nem esett be az arcom. Szájzáram volt,vagy 3 napig. Nem kábítanak be..nem tudom hol találsz ekkora marha videót. Kapsz lidocaint és kész.
2017. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy érzéstelenítő injekciót kaptam oda az alsó bölcsességfogamhoz, és számomra az kellemetlenebb volt mint az egész procedúra. Miután érzéketlen lett az a rész, csak annyit éreztem az egészből, hogy először kicsit kapirgálja (gondolom felnyitotta a ínyemet mert a fog nem volt kibújva kicsit sem) majd valami fogóval mintha ki emelte volna (szerintem nem simán húzta, valami mást csinált).


Nekem az első annyira nem fájt, viszont utána begyulladt kissé a helye mert már a foghúzás napján ettem minden sz*rt. A második az azért jobban fájt utána és nehezebben is jött ki. Miközben a doki szedte ki, azt mondta, "milyen fog ez...".. :D. A második alkalommal nem gyulladt be, de egy darabig részleges szájzáram volt.


Erről az arc beesésről nem hallottam és határozottan tudom állítani, hogy velem - szerencsére - nem történt meg.

2017. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kb. 1,5 - 2 perc volt az egész húzás
2017. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 injekciót kaptam, 3-szor bökött. Az arcom és a nyakam másnapra akkorára dagadt, hogy el nem tudom mondani, nagyon durva volt, szájzáram is volt.
2017. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem 4 nappal ezelőtt műtötték ki a bal alsó bölcsességfogam. Rengeteg rémisztő sztorit lehet olvasni a neten, már csak ezért is írnám le röviden az én tapasztalataimat, hogy valami pozitív is legyen. :)

Korábban SZTK-ban tömték az egyik fogam, ami után 1,5-2 hétig nagyon rosszul voltam (óriásira dagadt az arcom, kék-zöld-lila foltos volt, mint akinek behúztak, szájzáram is volt, nagyon fájt), így most mindenre felkészültem, amire csak lehet. Természetesen már magán rendelőbe járok, 4 éve ugyanoda és azóta semmi probléma nem volt, de azért ez mégiscsak egy komolyabb dolog.


Szóval a sztori: az elején kaptam érzéstelenítőt, majd kb 10 perc múlva már neki is látott a doki, de szinte semmit nem éreztem, inkább csak a tudat volt rossz, hogy most éppen próbálja kihúzni a fogat. Én aránylag könnyű eset voltam, de mivel nem volt teljesen kinőve a fog, így fel kellett vágni az ínyemet, utána viszont egyben ki tudták szedni a fogat. Ezután jött a varrás. Itt se éreztem sokat, csak néha volt 1 pont, ami kellemetlenebb volt.

A húzás után nem szabad enni addig, amíg kimegy az érzéstelenítő, de utána is csak pépes dolgokat ajánlott az első napon. A tejtermékek tiltólistán vannak 3-4 napig és a következő napokban könnyen rágható ételeket érdemes készíteni. Minden étkezés után fogmosás! Öblögetni, szívni, szívószállal inni szintén tilos, máskülönben nem fog abbamaradni a vérzés. Kamillatea javasolt. Alvás ülve... fájdalomcsillapító szinte biztos, hogy kell, akár napi kettő is. Én antibiotikumot is kaptam, de ezt állítólag nem sok helyen adnak. Amit én még szedtem, pedig nem hiszek a homeopátiás készítményekben: Arnica montana 30 ch. Ez a vérzést csillapítja. Nekem másnap már egyáltalán nem vérzett. Nem volt szájzáram, nem volt kibírhatatlan fájdalmam, nem gyulladt be, nem zavar a varrás és mára már nincs is bedagadva az arcom. 4 nap után szinte már nem is érzem, hogy történt valami. Varratszedésre még vissza kell mennem, de összességében én nagyon gyorsan gyógyultam! :)

2017. febr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
4. vagyok, nekem is maszekba húzták. A húzás, varrás nekem se fájt, csak utána, de ez vele jár.
2017. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!