Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhesség I. trimesztere...

Lyen90 kérdése:

Terhesség I. trimesztere alatti fogbetegség, röntgen kéne, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kedves Válaszolók! Röviden a szerencsétlen helyzetem: 2017 januárjában jobb felső 4-es fog fáj. Frissen tömött. Nem jó érzés, fáj. Vissza a dokihoz. Nem mond kb semmit. Elmúlt. Február. Újra fáj. Vissza a dokihoz, semmi. Elmentem másik dokihoz, hidegre reagál, normális, ha tömés utan fáj, akár két hónapig is. Aha... március -> babaprojekt START. Április, hihetetlen fájdalom, hétvégén!!! abban a fogban. Hétfőn irány a doki. Na most már van röntgen is. De még nem tudjuk, terhes vagyok e. Azert jól bebugyolál ólommal. Gyökérkezelés két alkalommal. Emellé Curam Duo antibiotikum. Harmadik alkalommal mar végleges tömés, mikor is jelzem, hogy osszejott a baba, és van egy jó kis érzékeny pont nyomásra a fog gyökerénél. Válasz: lehet a szurik miatt. És betomte. Két hétig rendben a fog. Majd elkezd fájni az állkapocs. Majd az arcüreg. És persze még ott a gyökérnél az érzékeny rész. De maga a fog nem fáj. Persze mi fájjon benne? Éjszakai szorításra gyanakszik. Harapásemelő sín megrendel. Ez idő alatt éjszakánként legalább háromszor felkelek, es szükséges a fájdalomcsillapító. Gyökérkezelés óta eltelt majd' egy hónap. A fájdalom az állkapocsban már elviselhetetlen. Megint antibiotikum -> Augmentin 500. Ez idő alatt kétszer hívtam fel, hogy most kihúzzuk. Azonban minden gyulladás tünetre negatív. Se bedagadva az arc, se az ínyen nem latszik semmi. A gyökérnél viszont ott az az érzékeny pont. Nem meri így kihúzni. Megkaptam a sínt, estére felraktam, meg merem kockáztatni, hogy kényelmes is volt. Majd par óra elteltével szörnyű fogfájásra kelek a leghátsó 7-es fogban. Két fájdalomcsillapító se viszi el a fájdalmat. Csak azert könyörögtem zokogva a fürdőszobában, hogy a 8 hetes magzat ne érezzen ebből semmit... így a 4-es se fájt... röntgen kellene. DE! Itt is annyi rémhír van, es az orvosok is ijesztegetnek csak, hogy nem merem bevállalni. Szóval, kedves Válaszolók. Az a nagy kérdés, hogy a Ti esetetekben, ha volt hasonlo, Nálatok vagy az ismerős körökben, mit tettek? Született egyáltalán valakinek a fogászati röntgen miatt sérült babája? Két hete tart ez az állapot, az antibiotikum levitte az arcrol a gyulladast, a fog azonban esténként fàj/fájdogál. Köszönöm, ha megpróbáltok segíteni.


Kiegészítésként: voltam másik orvosnál, aki egyből azt mondta húzzuk ki. Röntgent ő se vállalt, csak az alapján mondta, hogy fáj, es ott az érzékenyseg a foggyökérnél. Nem lennék kétségek között, ha nappal is fájna. De napközben teljesen tünetmentes a fog.



2017. máj. 12. 08:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Röntgen tilos. Nem merült fel a gyökércsúcs eltávolítás vagy resectio??

[link]

2017. máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!