Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy 17 éves vagyok...

Normális, hogy 17 éves vagyok és már van lyukas fogam?

Figyelt kérdés
Mondtam anyumnak már egy ideje, hogy fáj és régen be is volt dagadva de mindig csak halogatta a fogorvost, hiába szóltam kismilliószor. Ma meg kitört a lyuk mellett egy darab (kb a fél fogam) és mostmár mégnagyobb. Ez normális? Pedig gyakran mosom a fogam és nem zabálok cukrot sem.

2017. máj. 13. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem mentél fogorvoshoz, amikor elkezdett fájni?

Előfordul az ilyen. Örülj neki, hogy korábban nem volt probléma a fogaiddal.

2017. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyan, sok gyereknek már a nyolcadikat tömik ebben a korban... Nekem sose volt (35 évem alatt), de tudom, hogy én vagyok a ritka eset.
2017. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ovodas gyerekeknek is van lyukas foguk. Az a csoda, ha 17 evesen meg nem volt egy se. Ez sokszor alkati kerdes. Van aki ugy vigyaz a fogaira ahogy csak lehet es megis kilyukadnak neki... van aki meg epoen csak megmossa egy nap egyszer-ketszer es gyonyoruek a fogai. Sajnos ez van. En szerencses vagyok ilyen teren, nem volt meg problema a fogaimmal, csak fogkovet kellett leszedni egyszer.
2017. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem akartak elvinni, én meg nem kapok zsebpénzt amit félretegyek és elmenjek magam.
2017. máj. 13. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol van körzetes fogorvos, azért nem kell fizetni.
2017. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 12 évesen 2 ki lett húzva emiatt. Azután meg kb. 10 tömve. Normális, sőt jó is, de ha fáj, akkor menj fogorvoshoz. Ha másnem, kèrsz időpontot magadnak. Én 14 évesen egyedül járok, mert anyukámat ben engedik el, csak ha szabadságot vesz ki. (Az meg ennyiért felesleges.) Ha nem mész, akkor rosszab lesz (saját bőrömön tapasztaltam).
2017. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Üzenem a jó édes anyádnak, hogy amíg te be nem töltôtted a 18. életévedet, addig bizony az ő felelőssége a te egészségi állapotod, amibe a fogazat státusz is beletartozik. Egy szuvas fogból hosszú távon a következő problémák fejlődnek ki: csontvelőgyulladás, csonthártyagyulladás, a szövetek között résekben a mellüregbe levándorolva a gyulladás a szívbelhártyát éri el. Igen, haltak már bele az emberek ebbe a hozzáállásba. Igen, szétverném anyád fejét, amiért annyi esze sincs, mint egy marék molylepkének, és nem rakja össze a kis agya, hogy neked azokkal a fogakkal még egy ideig rágnod kell, azért meg senki nem kap ingyen pótlás,mert egy idióta volt az anyja. Ja, Ausztriában ezért a hozzállásért instant jelentik fel a szülőt a gyámhivatalnál, szerencsére már Magyarországon is elindult egy ilyen kezdeményezés.

Egyebként, ha már nem fáj, akkor az a fog elhalhatott, ami nem jelenti azt, hogy a fertőzés nem terjedt tovább a csont körüli rétegekbe, ami krónikus formában nem ad tünetet, majd egyszer csak tályog, csontvelő vagy csonthártyagyulladással fogsz rohanni az ügyeletre, ahol majd szépen eltavolítják a fogat. Már ha anyád oda elvisz, de leírásod alapján valszeg abba is sz*rik majd bele. Sajnállak nagyon, nem egy ilyen gyereket láttam már gyerekfogászaton, a félanalfabéta anyuka meg áll és néz, hogy hát ő aztán nem tehet róla. Reméljük nem lesz belőle komoly problémád, de ahogy betöltötted a 18-at erre legyen gondod, igényed. Ha van panasz, ha nincs, félévente el KELL járni. Ha panasz van, a szuvasodás már előrehaladott állapotú és nem biztos, hogy a terápia gyors és fájdalommentes lesz. Szuvasodást meg te nem biztos, hogy látni fogod, ha egy hatulsó felszínen helyezkedik el, plus laikus számára nem is egyértelmű, hogy korai stádiumban hogy néz ki.

2017. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy 18 év alatt csak szülői engedéllyel mehetsz fogorvoshoz. Ezt sok doki nem tartja be, ami a szülő iránti bizalmát jelzi, de minekután egyre gyakrabban jelentenek fel fogorvosokat jogtalanul, ezért egyre inkább az a trend terjed el, hogy csak szülővel együtt fogadják a 18 év alattit. Egyébként a körzetes dokinak valóban kötelessége tb támogatottan ellátni, de akkoris kell oda a szülő.
2017. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!