Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kiműtése?

Bölcsességfog kiműtése?

Figyelt kérdés
A két alsó b.fogamat elvileg a nyáron (még nem biztos az időpont..) fogják kiműteni.. azt mondták hogy kb. két napot bent kéne lennem a kórházban... elaltatnak? fájni fog a műtét közben ha nem altatnak el? utána mikor fogok tudni enni,beszélni stb? még kórházban sem voltam soha (csak látogatóban...) eléggé parázok miatta...(még vért se vettek tőlem szerintem soha szóval számomra minden riasztó ami a kórházban történik... akinek volt már ilyen műtétje az írja le a tapasztalatait!

2017. máj. 14. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

1: egészség kategória,

2: valószínűleg helyi érzéstelenítés lesz,

3: annak 3 óra múlva múlik el a hatása.

4: de azért utána is óvatosan az evéssel, hideggel, meleggel...

2017. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Korhazankent valtozo. Van ahol befekveses, van ahol ambulans. Amugy beszelhetsz az orvossal h nem akarsz befekudni.
2017. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem huztak par eve, brutalis gyokere volt. Eltettek a szajsebeszeten megmutatni a tobbi dokinak.


Akkor semmit nem ereztem, de mikor elmult az erzestelenito az rettenetes volt... Mintha allon vagtak volna egy kalapaccsal.


Tankolj fel jo eross fajdalomcsillapitobol.

2017. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nekem tegnap előtt műtötték ki az állkapocs csontomból a bal felső bölcsességfogam mert ferdén nőtt volna és tolta az egész fogsorom. Magán fogdokim nem vállalta, beparáztatott elég rendesen (másfélórás altatásos műtét szájsebészeten).. megkaptam a beutalót, konzultációs vizsgálaton közölték hogy kb fél órás rutinműtét lesz érzéstelenítővel. Előkészülettel együtt 40 perc alatt kiszedte. Felvágta az ínyt, kifúrta a csontot, kiszedte a fogam, összevart 5 öltéssel, gézbucira harapni és kész is. Ha nincs begyulladva, semmivel sem jobb ha elaltatnak, annyi hogy nem hallasz semmit, de egy normális orvos közli hogy a hangoktól nem kell megijedni, sokkal komfortosabb érzéstelenítve. Beszélni végig tudtam, műtét közben is kommunikáltam az orvossal igaz torokhangon, enni miután kiment az érzéstelenítő tudtam, csak tornáztatni kell az állkapcsot mert szájzárat kaphatsz. Joghurtot kefírt nem szabad enni. Ha van még valami kérdésed, nyugodtan írj privátban!
2017. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!