Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A Fogorvosom a kezelések...

PetiOS kérdése:

A Fogorvosom a kezelések alatt, sohasem visel Gumikesztyűt! Ez szóvá tehető? Vagy más módon is lehet steril a keze?

Figyelt kérdés
2017. máj. 16. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gondolod miután végzett az előtted lévővel nem fogja lefertőtleniteni?
2017. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 !Nem tudom,nem látom.
2017. máj. 16. 18:30
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez elég érdekes, bnem láttam még fogorvost, aki nem vislet volna kesztyűt. A keze lehet streil, de a saját érdekében is kéne viselnie, innentől kezdve én inkább mást keresnék.
2017. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3 De sokan járnak hozzá,meg igazi Fogorvos stb.Csak nem dolgozi maga ellen.Nem tudom mit tegyek,szóljak neki érte?
2017. máj. 16. 18:58
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

Egészen biztosan használ fertőtlenítőt, amíg egyik beteg jön, a másik megy.

Hozzáteszem, az orvos a saját védelme szempontjából használ kesztyűt, nem miattad, arra ott volt a kézfertőtlenítő. A kesztyű sok esetben útban van, nagyon apró helyen kell kis mozdulatokkal dolgozni, hiába hordja az ember a lehető legkisebb méretet, akkor is sokszor rontja az érzékelést, véletlenül odacsípi az ember... Ezt, mint fogorvostan hallgató mondom neked.

2017. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

#5: Ezt értem, de megkockáztatod, hogy napi sok ember vére, nyála esetleg megfertőz? Ha orvostanhallgató vagy, akkor tudod, hogy elég a legkisebb láthatatlan, észrevehetetlen sérülés, ami az ember ujjain könnyen összejön még manikürözés közben is, nem kell baleset.

Tetoválók is használnak, és a mentősök is. 1 éve a barátommal egy ájult emberhez hívtunk mentőt, nem lepukkant hajléktalan volt, nem vérzett, semmilyen testnedvvel nem kellet érintkezniük, de az első a gumikezstyű felhúzása volt nekik.


Egyébként szóvátehető, mert hordaniuk kellene a fogorvosoknak a maszkkal együtt, saját maguk és beteg védelmében is.

2017. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát sok a pro/kontra...szóval ha szólok érte,én járok pórul,ha nem ,akkor is.Ma például,olyan tömést tett a fogamba,ami fehér.De,bevérzett az ínyem ahogy csinálta.Azt mondta lehet ledobja a tömést,mert ezek a szintetikus tömések nem szeretik ha készítés/behelyezés közben nedvesség éri.Ezt sem értem.Akkor miért nem amalgámmal tömte?
2017. máj. 16. 19:47
 8/17 anonim ***** válasza:

Szóval nem csak higiéniai, hanem minőségi gondok is vannak. Amalgán tömést ne akarj, minden lelkiismeretes fogorvos inkább kicseréli, ha esetleg van.


Te tudod, de én keresnék másik fogorvost.

2017. máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Le lehet pontozni és ki lehet oktatni, de egy végzett orvosnak tán csak van annyi esze, hogy eldöntse :) nem akartam részletekbe menni (pedig kellett volna, tudhattam volna, hogy vki okos majd belém köt), de véres beavatkozásoknál mindenki húz kesztyűt. Nekem hallgatónak egyebként kötelező, úgy is tanulok meg, de ismerek régi vágású orvosokat, akik bizonyos esetekben nem húznak. Már bánom, hogy leírtam, csak gondoltam segítek azzal, ha tudod, neked semmi bajod nem lesz, az orvos meg majd eldönti.

Mindegy nem részletezem, én tudom jobban, nektek ezzel kapcsolatban nincs mit okoskodnotok. Véleményetek lehet, más kérdés, hogy nem értetek hozzá.

Egyébként az amalgám kiváló anyag, csak az antalvali féle laikusok otthon ráérős pillanataikban mindenféle teóriákat gyártanak. Eleget tanultam az amalgámról, mielőtt vki bármi infót akarna róla nekem írni, nem tudtok újat mondani. Normális páciens full laikusként nem okoskodik a témaban... és most nem arra gondolok, hogy nincsenek kontár fogorvosok, mert vannak (mint megdöbbentő módon minden szakmában), nem ismerem a kérdező orvosát, nem tudom milyen. Abban biztos vagyok, hogy a saját védelme érdekében, ha olyan a beavatkozás, húz kesztyűt. Még egyszer: ha olyan a beavatkozás.

Na, hát ahogy mondani szokás a pokolba vezető út... azt hiszem ezt a kategóriát meghagyom a laikusoknak, hiszen úgy látszik mindig mindent jobban tudnak, mint a szakemberek, ha egyszer antalvali és a blikk azt irta :)

2017. máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

"ha egyszer antalvali és a blikk azt irta "


Nem tom ki az az antivali, nekem fogorvos mondta.

2017. máj. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!