Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás kibírása?

Fogfájás kibírása?

Figyelt kérdés
Vasárnap óta nagyon fáj a fogam, viszont csak csütörtökre kaptam időpontot.(Nagyon jó helyre) Eddig pár óránként szedtem egy Cataflam-ot, de egyre kevésbé hat, most már többet kell bevennem, ha meg nem veszek be szinte kibírhatatlan a fájdalom. Félek, hogy csütörtökig már egyáltalán nem fog hatni, ezért jó lenne valami más módszer, vagy más hatóanyagú gyógyszer. Mit ajánlotok? Az Algoflex egyáltalán nem vált be.

2017. máj. 16. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a reszelt gyömbér vált be. Nem kellemes, de egyrészt enyhíti a fájdalmat, másrészt csökkenti a gyulladást (ha van)
2017. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fura az a "nagyon jó" hely, ha felhívom a fogorvosomat, akkor az első kérdése: Fáj a foga? Ha a válasz igen, akkor egy órán belül fogad. Óránként 8000-ért el is várom.

Miért nem mész el az ügyeletre? Mi voltunk már éjszaka a Szentkirályi utcában is. Gyulladt foggal jöttünk haza külföldről, reggel kezdődött, és csak este értünk haza.

Megnyitották a gyulladást, írtak gyógyszert, és éjjel már semmi gond nem volt. Adtak egy igazolást ami megkapott a saját orvos, és ő fejezte be a kezelést mikor a gyulladás megszűnt.

2017. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de ha más nem fokhagymát szopogass addig.
2017. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jutott eszembe, ez sörgüsségi eset, rendesen helyen fogadnának. Bár nem tudom, hol laksz, mik a lehetőségeid.

Nekem 2 éve volt egy kínzó fogfájásom hétvégén, és színesítette a dolgot, hogy rettegek a fogorvosktól. Gyógyszer nem hatott, semmi, sem Cataflam, sem Algopyrin, sem fagyaztás, sem semmi.

Egy dolog hozott némi enyhülést, ami nagyon vicces, de már kínomban valami ismertelen márkájú szájvíz segíetett, egy olasz márka, és az van rárva : Genera, Colluitario, con olli essenzalia. Asszem elég érthető nyelvtudás nélkül is.


Aztán megúntam a szenvedést, mert a fájdalmat elviselhetőre csillapította, de nyilván nem megoldás, és szombat hajnali 3-kor besétáltam (bevánszorogtam) a szentkirály utcai klinikára, ahol non-stop ügyelet van és elláttak. (A fogam azóta is meg van.)


Ütős fájdalomcsillapítót nem fogsz kapni recept nélkül.

Őszinte részvétem. Ha pesti vagy, keress non-stop fogászatot, vagy a szentkirályit.

2017. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon erős fogfájásra nekem egyedül a Donalgin vált be, viszont ez vényköteles, szerezz valahonnan és hideg vizes borogatás az arcodra.
2017. máj. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Flektor !!! Kis vizzel bekevered megiszod es azonnal nem erzel semmit ! Szamomra az eletmento gyogyszer :)
2017. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát valószínüleg csütörtökre alább is hagyott a fájdalom mert addigra elhalt a fogideg. De mesélj mi történt?
2017. máj. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2017. máj. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!