Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a fogam?

Mitől fájhat a fogam?

Figyelt kérdés

Van egy fogam, ami néha-néha érzékeny az édesre (de melegre és hidegre nem). A fogorvosom szerint nem lyukas, de azért készített egy röntgent és az alapján is egészséges (maszek orvos).


Hozzá járok fogszabályzásra is, ugyanis van ragasztott készülékem, az első 1 héten szokott a fogsorom érzékeny lenni 1-1 állítás után. Kb egy hónapja voltam legutóbb, viszont az a bizonyos fogam elkezdett fájni. De nem úgy, mint egy lyukas fog (ugyanis volt lyukas fogam), hanem mint az ilyen fogszabis állítások után, tehát külső erő hatására (mozgatása) ilyen tompa fájdalmat éreztem. Teljesen olyan volt tényleg, mint fogszabályzás után, mikor feszíti a drót. De pont az érzékeny fogam.. Ez tegnap este volt, mára teljesen elmúlt!


Mi lehetett ez? Mitől?


2017. máj. 17. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem ínytasak miatt volt édesre érzékeny a fogam.
2017. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sérült, gyengült zománc? Sensodyne repair and protect fogkrém segíthet. Valamint a visszaahúzódó íny is jelentkezhet így: másfajta fogmosási technika szükségeltethet.
2017. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!