Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan mondjam az orvosnak...

Hogyan mondjam az orvosnak hogy büdös a szám?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje nagyon rossz szagú a szám és ezért állandóan rágozok de nem igazán segit a helyzete,és végre szeretnék ellene tenni csak ez nagyon kínos nekem főleg hogy lány vagyok,esetleg van itt olyan aki szájszaggal küud/küzdött? Nektek segített az orvos?Én igazából 100%ig meg vagyok győződve arrol hogy a nyelvemen lévő baktériumok miatt ilyen a leheletem,mielőtt valaki irna hogy a nyelvemet is mossam hiába nyomom le a torkomig a fogkefet ugyan ugy vissza jön az a fehér néha sárgás lepedék a nyelvemre

Bocsi az értelmetlen fogalmazásért



2017. máj. 21. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mondd meg, hogy a szájszagod zavar, nem először látnak ilyet. Amúgy rossz fog, krónikusan gyulladt mandula, reflux mind-mind okozhat ilyet, érdemes megnézetni.
2017. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"Doktor úr, Doktornő, kellemetlen szagú a leheletem."
2017. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A túlzott rágózás átveri a gyomrodat, ettől beindul a gyomorsav termelődés (étel híján a gyomorsav megmarad), hosszú távon pedig refluxot okoz.

Reflux esetében a gyomorsav a nyelőcsövön keresztül a szájüreg felé áramlik, amitől károsodik a nyálkahártya és a fogak is, nem mellesleg erős szájszagot okoz. A szervezet védekezésképpen több nyálat termel. A gyomorsav a lúgos nyálból pedig kicsapja a fehérjéket, ami nyákot képez a nyelven (fehér, néha sárgás lekaparható lepedék a nyelven).

Először is abba kellene hagyni a rágózást és ha ettől nem szűnik meg a probléma, akkor a megfelelő orvost kell felkeresni (háziorvos elirányít belgyógyászhoz vagy gasztroenterológushoz).

2017. máj. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet mandulaköved van annál büdösebb dolog nem nagyon van
2017. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
lehelj az arcába
2017. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Rossz a lehelettem! :D Én ezt mondanám.
2017. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!