Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Időszakos fogfájás / állkapocs...

Időszakos fogfájás / állkapocs fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem duzzadt a fogínyem, és nem is vörös, de mégis lent,jobb oldalon az állkapcsomnál hirtelen beleáll a fájdalom egy nap többször is. Van, hogy öt percenkért tör rám erős, sajgó fájdalom, van, hogy több óra után, és olyankor hosszasan tart. A fogdoki csak sokára tud fogadni, de így meg már nem bírom ki. Cataflamot szedek rá. Nemrég volt az egyik fogam betömve, esetleg azt nem csinálták meg jól? Egy éve műtöttek a bölcsességfogammal, talán akkor sérült meg egy ideg? (Azóta lényegesen érzékenyebb az egész állkapcsom, és ha fáj, az a fülemre és a kezemre is kihat.) Szabad szemmel egyedül egy kis apró, kékes elszíneződés látszódik a jobb alsó 4-5-ös fogaim alatt az ínyen, de az meg egy ideje már ott van, és a dokik se szóltak rá semmit.

2017. máj. 21. 19:14
 1/1 anonim ***** válasza:

a fog és az állkapocs fájdalom összefüggő tünet simán lehet.

ha elég hátul lévő - bölcsesség- vagy előtte levő rágófoggal van baj, simán fájhat az állkapcsod, sőt, akár előre is sugározhat a fájdalom / de nekem még a felső fogaim is tudnak ilyenkor fájni.


az ilyen erős fájdalom általában valami olyan jelez, hogy a fog gyökere gyulladt. lehet, hogy nem látszik, kívül nincs luk, de közben a bacik betörtek, és begyullasztották a fogat.

sajnos a fájdalomcsillapító csak gyulladást és fájdalmat tud csillapítani, de lehet nagyobb romlás a következménye - pl a fogcsatornák beszűkülnek, ráhúzodhat a gyulladás a csonthártyára.


nem szabad udvariasnak lenni az egészségüggyel - sztk, magándoki, ha fáj a fogad.

amúgy fogadnia is kell, ne várj heteket, hívd fel az orvost, és mond meg, hogy FÁJ, és nagyon nem elviselhető.


fog adni időpontot, én még olyat nem tapasztaltam, hogy ne adtak volna az orvosok - én most pl. sztk-ba járok, és ott is adnak soron kívül, sőt, multkor se szó se beszéd odamentem jelzés nélkül (mondjuk leesett az ideiglenes koronám, aztán visszaragasztani 5 perc), pedig 4 hétre szoktak csak időpontot adni...


ne udvariaskodj, hívd a dokit, vagy csak jelenj meg rendelési időben, nézzen rá, nem oké fogad!


bizony a nemrég tömött fog is okozhat ilyen problémát, magas a tömés... a rossz tömés is gyökérkezeléssel végződhet.


a frissen kezelt fognál azonban normális a beavatkozás után még 1-2 napos sajgás, de ha nem múlik 1 hét után se, sőt erősödik, ott bizony valami baj van.


tegyél rá borogatást az arcodra, próbálj meg pihenni, próbálj ki másik fájdalomcsillapítót... pl. nekem az algoflex gyönyörűen csillapítja a fogfájást!


jobbulást, és támad meg a rendelőt :)

2017. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!