Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogműtéttel érdemes...

Bölcsességfogműtéttel érdemes magánorvoshoz menni, vagy megcsinálják rendesen államilag is?

Figyelt kérdés
Miksolcról lenne szó, ha számít. Magánorvosnál összesen 80.000Ft lenne a 4 bölcsességfog, ami elég húzós, de félek, hogy ha nem magánorvossal csináltatom, akkor igénytelenül lesz megcsinálva a műtét. Mik a tapasztalatok?
2017. máj. 25. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha érzékeny vagy a fogászatra, fogászati beavatkozásokra, akkor mindenképpen magándoki. Humánusabb, kíméletesebb, mint az állami fogászat (SZTK). Ott sajnos általában hentesek a dokik. Csak gondold végig. Egy igazán jó fogorvos minek tengődne az állami rendelőben, amikor magánorvosként a sokszorosát is megkeresheti?? Ez a különbség. Igazán jó fogdokit az állami rendelőben nem fogsz találni.

Magánorvosnál is érdemes megnézni, milyen autóval parkol a doki a rendelő előtt (lehet felszínes megítélésnek hangzik, de egy igazán jó fogdoki/szájsebész az megkéri a pénzt a munkájáért, és meg is kapja, amiből pedig tellik fullos autóra, szóval az egy nagyon jó támpont a legtöbb esetben, hogy mivel jár a doki). Nekem ez a "megítélés" még soha nem csalt fogorvos esetén. Az állami fogászatot már csak azért is kerülöm, mert alapból mocskosul cidrizek a fogászattól (ún. dentofóbia, vagy odontofóbia, túlzott félelem a fogorvostól, engem konkrétan a legjobb, és legdrágább fogdoki székében is kiverne a víz, legutóbb az idegességtől lezsibbadt mindkét kezem, és majdnem oda hánytam a szék mellé, pusztán attól, hogy belegondoltam, mi fog következni)

2017. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a bölcsessegfogaimat allami szajsebeszeten vettek ki. A fogaimat maganfogorvos tömi, busszal jár, de közben tanszékvezető a fogorvosi egyetemen, szóval a kocsi semmit nem jelent. Ne félj az állami szájsebészettől, a hangok félelmetesek lesznek, de ha nincs begyulladva nem lesz gond, ha meg be van gyulladva a magán doki se tud tenni semmit.
2017. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

bocs 2-es, lehet félreértettél, nem általánosítani akartam, csak nekem ez a tapasztalat sajnos. Legutóbb mondjuk nálam olyan műveletek voltak (elég összetetten), hogy altattak (ez volt az első altatásos fogászkodásom), és bátran kijelentem, hogy így teljesen rendben van. Volt fogelvágás (egy gyökeret kiszedtek), két fognál gyökérkezelés, meg nem tudom talán 4 tömés, már csak "utómunkálatra" kell visszamennem (az ébren). Attól féltem, hogy ébredés után fogok be$z@rni a fájdalomtól, de nem. Vezetni is csak elvből nem vezettem aznap, és csak pár napig fájt egy kicsit utána, akkor is inkább az állkapcsom, meg a kivett gyökérnél kicsit az ínyemen a seb. De altatás utáni két napon végig dolgoztam már a két éjszakát.

Azért arra a 80 rugóra szerintem még számold rá az érzéstelenítés árát, mert anélkül nem fogsz bölcsességfogat kivetetni, az tuti.

2017. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A magánrendelők eszétikisabbak,felszereltek,szebbek,annyi bizonyos.De hallottam már ott is barátságtalan orvosokról,rosszul elkészitett tömésekről,kezelés közbeni telefonálásról,kibe-járkálásról az orvos részéről. Állami helyen is vannak jó fogorvosok.Szerintem nem lesz gond a szájsebészettel.Az én szájsebészem is állami,igaz fizetős műtétet fog csinálni,de nagyon rende volt akkor is mikor még általános fogorvosként dolgozott,és akkor semmit nem fizette.Emberfüggő milyen az orvos.
2017. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Debrecen , Dr. Boda Róbert. Állami kórházban operál a szájsebészeten. Mindenki nagyon dícséri, én is. Pedig nem privát dolgozik.
2019. aug. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!