Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a bölcsességfogat fogorvos...

Koncus kérdése:

Ha a bölcsességfogat fogorvos nem tudja kihúzni, szájsebészeten hogy csinálják? Leírná valaki, aki átesett már ilyenen?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 éve elkezdett nőni a felső bölcsességfogam. Igazából véletlenül vettem észre, szóval egyáltalán nem fájt. Most viszont pár napja nagyon fáj, és észrevettem, hogy oldalra nő. Jövő héten tudok fogorvoshoz menni, viszont aggódom, mivel nem egyenesen nőtt, ezért az egyik oldalt meg sem lehet fogni. Ha esetleg a fogorvos elküld vele szájsebészetre, ott mire számítsak?

Sosem voltam még fogorvosnál sem, azon kívül, hogy iskolai fogászaton belenéztek a számba és közölték: minden rendben! Úgyhogy alapból is félek kicsit, de a szájsebészettől még inkább.

Előre is köszönöm a válaszokat.


25/L


2017. máj. 27. 22:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én fogorvosnak nem engedtem volna hozzányúlni a bedőlt alsó bölcsességfogamhoz, mivel a felsőnek is beletörte a gyökerét, pedig az elvileg egy "sima" húzás volt. Sajnos rengeteg szövődmény lehet (felső fogaknál a szájpadlás átszakadása, alsóknál idegsérüléstől az állkapocstörésig mindenféle...)

Szóval CSAK szájsebészre bíznám az ilyesmit, és csakis röntgen (esetleg CT, újabban már inkább azt ajánlják) után.


A röntgen alapján a szájsebész el tudja dönteni, hogy milyen technikát alkalmaz. Nekem pl. előre elmagyarázta, hogy itt fúrni kell, itt vésni, és vagy kijön egy darabban, vagy kettétöri és úgy szedi ki. Kb. 45-50 perces műtét volt. A fúrás picit fájt az érzéstelenítés ellenére is, de gyulladt volt még a fog gyökere, valószínűleg azért. Fúrtak, véstek, kalapáltak. Úgy nézett ki sokáig, hogy csak két darabban jön ki, de aztán váratlanul egy mozdulattal ki lehetett kapni.

Utána volt duzzanat, fájdalom, kb. két hétig. Enyhe szájzáram volt, enni tudtam azért, de csak kis falatokban (természetesen a másik oldalon). Varratszedés egy hét múlva. Sajnos valószínűleg lett egy minimális idegsérülésem (erre előre figyelmeztettek, hogy lehet), mert azóta zsibbad picit a nyelvem egyik oldala. Ez vagy elmúlik, vagy nem... lehetne rosszabb is. A másik oldalon egyáltalán nem bújt ki a fog az ínyből és nagyon mélyen fekszik az állkapocsban, nagyon közel az ideghez - nem javasolták a műtétet, mert magas a szövődmények kockázata. De ez már a röntgenen látszik, szóval ezért is kell előtte megnézni, hogy milyen az anatómiai állapot az állkapocsban, pontosan hol fekszik a fog gyökere.

2017. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!