Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fogfájással bemegy valaki...

Ha fogfájással bemegy valaki a sürgősségire mit tudnak csinálni?

Figyelt kérdés
Bölcsesség fogról van szó.

2017. jún. 2. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínű megnézik és gyógyszert adnak. Ha nincs fogorvos a közelben akkor mást nem fognak csinálni egy kórházban szerintem.
2017. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor a helyszínen nincs húzás?
2017. jún. 2. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan. Nem akarok hülyeséget írni. De szerintem a sürgősségin nem fogják kihúzni. Nincs fogorvos. Max írnak fel fájdalomcsillapítót és azt mondják menj el fogorvoshoz. De amúgy miért nem mész fogorvoshoz? Péntek van.
2017. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3# Mert csak délelőtt volt a háziorvos.
2017. jún. 2. 11:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségin semmit, és nagyon fognak örülni ennek, ugyanis egy sürgősségin sincs fogorvos... Fogászati ügyeletre menj, mert ellátást egy SBO-n nem fogsz kapni, maximum egy algopirint. A fogászati ügyeleten viszont fogfájással ellátnak soron kívül.
2017. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
fogászati ügyeletre kéne menni
2017. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

létezik fogászati ügyelet, legalábbis nálunk. Azzal csak az a baj, hogy ott főként fogorvos hallgatók, tanoncok, nagyon újoncok, és/vagy hentes fogorvosok vannak (általában, tisztelet a kivételnek), szóval ha esetleg érzékeny vagy a fogászati beavatkozásokra, akkor nem ajánlott.

Általános sürgősségin szerintem max felírathatsz valami lórúgás fájdalomcsillapítót, hogy kibírd, amíg eljutsz fogorvoshoz. A bölcsesség fog az amúgy is egy elég kritikus eset, általában még ha nincs is vele semmi baj, akkor is javasolják, hogy ki kell szedni, mert létjogosultsága nincs, annyira hátul ritkán rágsz (a modern gasztronómia, puhára főtt húsok, stb nem kívánja meg), és csak a bonyadalmakat okzhatja.

2017. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

SBO-n ezzel elhajtanak a vérbe, mikor ott egy szimlpa fogfájásnál sokkal súlyosabb esetek vannak pl. szilánkosra tört kar és tsai.


Ügyelet, vagy vegyél be algopirint.

2017. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7# A hentes orvosoktól nem félek. Mindig van nálam 20 ezer forint és mondom a dokinak ha jól megcsinálja zsebbe megkapja, persze miután végzett nem fizetem ki, de trükknek jó, hogy alapos munkát végezzen.

Amúgy köszi a válaszokat, majd megnézem hol van a környéken fogászati ügyelet.

2017. jún. 2. 11:50
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, ne kamuzz már ekkorákat :D
2017. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!