Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás = gyökérkezelés?

Fogfájás = gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná magyarázni, hogy mikor szükséges gyökörkezelés és mikor elég egy sima tömés egy fájó/érzékeny fog esetén?

2017. jún. 7. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dióhéjban, ha még csak érzékeny (hidegre, melegre, savanyúra, csokira), akkor még lehet simán csak tömni. Ha már folyamatosan fáj, akkor a szuvasodás elérte az ideget, akkor jön a gyökérkezelés.
2017. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem csak érzékeny volt, nem fájt folyamatosan és mégis gyökérkezelték.
2017. jún. 7. 21:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Az számít, hogy a fog melyik részén van a "lyuk", vagy bárhol kivitelezhető a tömés?
2017. jún. 7. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal ha hidegre,melegre illetve rágásnál érzékeny azt gyökérkezelni kell(nálam ez volt a helyzet).Amikor csak simán tömték akkor fájt a fogam,de nem éreztem az ütögető érzést hidegre,melegre.
2017. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a luk méretétől függ. Az még hogy nem fájt folyamatosan azt is jelentheti hogy időben voltál, attól még lehet méretes a luk.. Gondolom fogorvos szakszerűen megvizsgálta, esetleg röntgent is készített ahol látszik mekkora a luk mélysége.
2017. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem készített röngtgent, csak elkezdett fúrni. :( Azóta nincs baj vele, de jövőbeli esetek érdekében szeretném megérteni a dolgot. :D
2017. jún. 8. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Kár megértened, ha azt mondja akkora a lyuk hogy gyökérkezelés akkor az biztosan úgy is van. Ha rendes lelkiismeretes orvos..
2017. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja persze csak ha mondjuk van valami a fogammal akkor nem akarok rettegésben élni és rögtön a legrosszabra gondolni, mert nem tudom mi fog történni amíg várok az időpontomra. Amúgy az én orvosom nem mond semmit. Azt sem tudtam hogy gyökérkezeltek amíg vége nem volt a beavatkozásnak. Az érzéstelenítőt is csak találomra adta, mert nem tudta előre, hogy mi lesz, de hátha fájni fog a fúrás, vagy hátha nem szeretem azt az érzést... Még szerencsére...
2017. jún. 9. 16:42
 9/10 anonim ***** válasza:
De hát már megcsinálták az egyik úgymond "legrosszabb" kezelést. :D
2017. jún. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyi a lényege hogy inkább menj el nézesd meg évente sőt így azt hiszem a gyökérkezelt foggal javasolt is, és akkor a doki majd megmondja hogy van ami elkezdett szuvasodni most tömjük be. Amikor látod hogy lukas egy fogad még akkor is menthető egy sima töméssel. De amikor már ráharapásra, hidegre érzékeny vagy folyamatosan fáj az már szerintem gyökérkezelés de persze én nem vagyok orvos.
2017. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!