Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfognál, ha be van...

Bölcsességfognál, ha be van gyulladva az íny mit szoktak csinálni? Már kis rész kint van. Csak röntgennel lehet megnézni, vagy van olyan is aminél nincs káros sugárzás?

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Vannek bedörzsölőszerek, patikában megmondják.

Házilag pedig: szegfüszeg bogyóját törd össze, áztasd pálinkába vagy vodkába, ahogy megbarnul a lé, máris használható. Ha nem döntögeted, le sem kell szűrni, de én le szoktam, amikor már jó sötét a lé. Egy teáskanálnyi összetört szegfűszeg fél deci alkoholhoz, de ez csak sacc arány. Esetleg keress rá gugliban: szegfüszeg tinktúra.

2017. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A bölcsességfogat akkor szokták kihúzatni, ha zavar, nekem például összetorlódtak tőle a fogaim, és rendszeresen elharapdáltam a számat belül kétoldalt.

Ha nem okoz problémát, ajánlják megtartani mondván, jó az ha tönkremennek a fogaid elöl, van mire tenni a koronát.

De én nem hagyom tönkremenni a fogaimat, meg féltem hogy az ismétlődő ráharapások miatt kapok egy szép szájbajt, szóval kihuzattam.

A kihúzás nem volt nagyon kellemetlen, sima ügy volt.

2017. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszi hátha segít.
2017. jún. 11. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyen hülyeséget se hallottam még hogy a bölcsesség fogat érdemes nem kihúzatni, hogyha elől tönkremennek a fogak lehessen arra rakni a koronát. Te ezt kitől hallottad?

A bölcsesség fognak semmi szerepe nincs, ez egy csökevény visszamaradt fog. Gondot okoz sok mindenben. Az előtte lévő fogat nem tudod rendesen tisztítani tőle ezért az is hamar tönkremegy. Ha már ott az ínyed be van gyulladva akkor ki kell szedni. Nekem ugyanez volt, de már teljesen kint volt a fog. 3 mp alatt kiszedték.

2017. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%

csak akkor kell kiszedetni ha nem fér be vagy nem egyenesen nő.. persze hogy be van gyulladva, a kisbabáknak is be van gyulladva ha nő a foguk. előző válaszoló te nekik is kiszednéd a fogaikat?

kérdező: nekem alul mind a két bölcsességfogam kinőtt és azalatt gyulladásban voltak , volt hogy kellett rá szednem antibiotikumot, vagy csak corsodillal öblögettem esetleg fagyasztott borsó stb. de 2 fogdoki is azt mondta hogy nem kell kiszedni plusz a szüleim akik orvosok, esetleg azt meglehet próbálni hogy az ínyt felette felvágni (mármint a fogorvos persze:D) egy pillanat az egész és szurival nem érzel semmit és szépen kifog nőni és kajamaradék se megy be alá

2017. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért a kisbabáknál a tejfog növését és a felnőtteknél a bölcsesség növését nehogy már összekeverd. Nagyon nem ugyanaz. Egy bölcsesség foggal több gond van mint egy másikkal. Na heló
2017. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ok mr. fogorvos:))
2017. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Max Mrs. De azért köszi :)
2017. jún. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mostmár mindent értek:))
2017. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!