Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kattog az állkapcsom?

Kattog az állkapcsom?

Figyelt kérdés
Mármint, régebben nem volt ilyen probléma, úgy nem is tudom 2-3 éve jelenkezhetett először, és mindig csak ásításnál. Volt olyan is, hogy nem tudtam becsukni a számat, miután ásítottam, mertr kiakadt. Aztán persze visszaugrik, de olyankor nagyon bepánikolok, hogy mi van, ha egyszer nem fogom tudni összecsukni...?

2017. jún. 14. 10:11
 1/3 anonim válasza:

A helyedben elnéznék egy fogorvoshoz.


Nekem rágás közben is kattog, hallhatóan, elvileg azért, mert az alsó és a felső állkapcsom nem illeszkedik normálisan, nem megfelelő az izom és az ízület kialakítása, ennek következtében a fogaim felszíne sem kopik rendesen, amit az alvó szervezet csikorgatással igyekszik orvosolni.

Egy időben alig ettem, könnyezett a szemem, ha ásítottam (azóta megtanultam zárt szájjal ásítani, esetleg ezt is megpróbálhatod), folyamatosan fájt a fejem az állkapcsom feszülése miatt.


A fogászaton aztán megmondták a tutit. Teljesen nem tudták megszüntetni a problémáimat, de évente egyszer csiszolnak valamennyit a fogamon, és kaptam éjszakai harapásemelőt is (jó hülye neve van) -- ez egy hajlékony, áttetsző "sín", hasonlít az ökölvívók fogvédőjére, gyakorlatilag leveszi a terhelést az állkapocsról, hogy a rágóizmok ne görcsöljenek be. Ez sokat enyhít a nappali kattogáson, bizonyos helyzetekben meg is szünteti.


Alternatív megoldásként lehet tornáztatni is az állkapcsot; nekem ez nem vált be.

2017. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, nekem is könnyezik a szemem, ha ásítok..

De akkor valószínüleg felkeresek majd egy fogorvost.

2017. jún. 14. 12:02
 3/3 anonim válasza:
Az első kommentelőnek igaza van...fel kell keresni egy szak embert, mivel kis problémákból majd nagyobb lesz...Nem minden fogorvosnak feladata az ilyen típusú elváltozások kezelése, ezért komplikáltabb esetekben tanácsos a szakterületen nagyobb jártassággal rendelkező orvoshoz fordulni. Ő meg tudja állapítani, mennyire súlyos a kattogás, van-e mögötte valamilyen egyéb, például fogszabályzási probléma, és ennek megfelelően ajánl kezelési módot. Enyhébb kattogásnál sokszor néhány egyszerű tornagyakorlat elsajátításával és otthoni gyakorlásával is orvosolhatjuk a zavart, de súlyosabb esetekben egyéb kezelésre, leggyakrabban éjszaka hordható harapásemelő sín használatára is szükség van...
2017. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!