Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem csinálnak semmit?

Miért nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
Már a negyedik fogorvosnál voltam aki visszautasított. 17.hetes kismama vagyok, és van egy rossz állapotban lévő fogam amit el kellene távolítani mert rosszabbodhat... Az egyik azt mondja menjek vissza ha megszültem, a másik alapból nem fogad kismamákat, a harmadik nem mer hozzá nyúlni a negyedik szerint szájsebész kell.. Komolyan mondom kezdem feladni. Úgy vannak vele húzzak az anyámba mert kismama vagyok. Pedig tudom hogy terhesség alatt is simán lehet fogat húzni,annyi hogy más fajta érzéstelenítőt kéne adni lidocain helyet. Hol találok normális fogorvost? (Nembaj ha magán orvos) Kecskemét.

2017. jún. 16. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Akit először belinkeltem szimpatikusnak tűnik.. :) Remélem megoldódik a helyzet :) Jobbulást kívánok és boldog babavárást :)

2017. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kényes helyzet. Kismamaként röntgent készíteni csak vészhelyzetben szabad (a szülészorvossal konzultálva), márpedig a legtöbb fogászati problémánál elkerülhetetlen, de a legtöbb esetben nem éri meg a kockázatot (születési rendellenesség vagy fiatalkori leukémia). Az érzéstelenítő szerekről még nincs konkrét bizonyíték hogy hatással lennének a magzatra, az viszont biztos hogy átjutnak a méhlepényen - ez általánosságban mindegyikre vonatkozik.

Bár maga a foghúzás nem káros a magzatra, de a felhasznált anyagok azok lehetnek.

2017. jún. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ma voltam egy kiscsajnál aki szájsebész is,annyi történt hogy megpiszkálta a fogamat amitől mégjobban fáj.. És azt mondta vigyek röntgen képet a fogamról. Mondom neki "max olyat tudok tenni hogy az sztk-ból kikérem a felvételt ami kb 1 éve készült a bölcsesség fogamról mert csak olyan van" (már tavaly óta úton van a bölcsesség fogam, de eddig sehol semmi, fájni se fáj csak néha pár percet) azt mondta az is jó..

De a lószart megyek én ehez vissza.. Ajánlottak egy jó szájsebészt aki megtudná oldani. Majd felhívom ha kikértem a papírt, lehet neki is kell..

2017. jún. 17. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, első válaszoló vagyok :)

Szerintem érdemes lenne csináltatni egy friss röntgent is a fogadról.. Mégegyszer jobbulást :)

2017. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Kismamaként én nem vállalom be a röntgent. Sokan mondják hogy a modern gépekkel már nem veszélyes, de a sugár az sugár...
2017. jún. 20. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!