Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a lyukas fogam, de nem a...

Fáj a lyukas fogam, de nem a lyuk, hanem maga az egész fog, amikor a felső állkapcsommal hozzá érek. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdett el fájni, de akkor az a lyuk miatt volt. Most már az egész fogam fáj, de szerintem nem a lyuktól. Lehet hogy ki fog esni? (Jobb oldali hátsó fog, alul)

2017. jún. 23. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvoshoz menni?
2017. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Legközelebb hétfőn tudok menni mert kisvárosban lakom, és hétvégén nincs rendelés.
2017. jún. 23. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

A lyuk nem fáj. A fog fáj. Vagyis a gyökere.

Minél tovább ott van a lyuk, annál jobban begyullad a gyökér, annál nagyobb a fájdalom.

Kiesni nem fog.

Viszont egyre jobban fog fájni. Ha te most hétfőig vársz, a végén az egész állkapcsod is fájni fog.

Fájdalomcsillapító, fogkrém a lyukra kis időre enyhít. íde csak kis időre.

2017. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Fogbélgyulladás (pulpitis)

Ügyelet, és húzasd ki. Ha vársz vele, csak annyit érsz el, hogy továbbterjed, és igen jók az esélyeid egy gyökércsúcs körüli tályogra, azzal max. szájsebész tud majd kezdeni valamit.

2017. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Javaslom, hogy menj el vele ügyeletre. Saját tapasztalatból mondtam.

Volt egy ilyen fogam. Eszegettem rá a bikaerős fájdalomcsillapítót, ami néha segített is.

Aztán egyszer bedagadt az egész arcom. Azzal sem törődtem, eszegettem tovább a fájdalomcsillapítót.

Aztán egyszer történt az, hogy lefeküdtem és reggelre annyira bedagadt, hogy alig bírtam kinyitni a számat. 40,1 fokos lázam volt. A szájsebészeten kiszedték a fogat, lekezelték a duzzanatot is (Ez valami borzalmas volt, az ellenségemnek se kívánom. Az érzéstelenítő lóf**zt sem ért.)

Olyan bika és olyan sok gyógyszert kaptam, hogy alig bírtam kivánszorogni az ágyamból és két héten keresztül szenvedtem.

A duzzanat teljesen egy hónap után tűnt el. Annyira fájt a helye még két hét után is, hogy alig bírtam beszélni.

Szerintem nyugodtan mondhatom, hogy az atyaúristennek köszönhetem, hogy nem ment tönkre a szívem.

Fordulj ezzel még ma szerintem orvoshoz.

2017. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most kaptam ,,injekció gyógyszert" amit meg kell inni. Állítólag ez elég erős. Holnap megyünk gyógyszertárba, ott nézünk fogfájásra valamit. Nem tudok mit csinálni, muszáj hétfőig várnom :/ akkor viszont tényleg elmegyek, mert egész eddig halasztgattam, mert félek minden orvostól. De olvastam, többször is, hogy egy jó fogorvos tud mit kezdeni vele, nagyon nagy fájdalmak nélkül xd úgyhogy köszönöm a válaszokat :)
2017. jún. 23. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Hopp egy ssos. Hany eves vagy? Tejfog vagy csontfog?
2017. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!