Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a fog ha nem szuvas?

Mitől fájhat a fog ha nem szuvas?

Figyelt kérdés
Az egyik felső fogam hidegre érzékeny lett, megnézettem a dokival, akihez járok (maszek) nem látott rajta szuvasodást,azt mondta az ínyemmel lehet probléma. Kaptam fogkrémet és megvettem az öblögetőt, amit ajánlott. Egy hete használom mindkettőt rendeltetésszerűen, ám nem javult, sőt spontán tompa fájdalom is fellép. Több dologra is gondoltam, este talán álmomban összeszorítom a fogaimat és az válthatja ki, vagy az orvos nem nézte meg alaposan (én látok elszineződést a fogon. Lekopott talán a felszín nem tudom. mitől lehetséges?
2017. jún. 27. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem fognyaki kopás volt, íny alatt tömte be a fogorvos és bekente valamilyen lakkal, azóta nem érzékeny a hidegre.
2017. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
előfordult, hogy inger nélkül is fájt?
2017. jún. 27. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Az íny probléma okozhat érzékenységet, ha gyulladásban van, visszahúzódik és szabaddá válik a fognyak. Valószínűleg ezért kezeli csak az ínyed.

Az elszíneződés lehet fogkő is.


Ha egy-két hét múlva sem javul, vagy rosszabbodik a fájdalom akkor keresd fel újra a dokit, vagy egy másikat.

Lehet nem ártana egy röntgen, mert lehet a gyökere beteg és azért fáj.

2017. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 hét múlva megyek egy tömésre, csinált röntgent, mert mellette lévő fogat gyökérkezelni kellett gondolom akkor látta volna, ha van valami baj (ez nagyjából két hete volt). Egyébként bölcsességfog növekedésére gondolok, ott jól be van dagadva az íny, valószínűleg nyomja a többi fogat, mert nincs neki hely és kisugározhat a fájdalom.
2017. jún. 27. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is a bölcsességfog miatt van.
2017. jún. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!