Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóm lesz, és ki...

Fogszabályzóm lesz, és ki akarják húzni 6 fogamat! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most kezdem a gimit, és elég csálék a fogaim. A fogorvos azt mondta, jobb felül ki kell húzni 3 tejfogat (szerencsére szélen), plusz bal felül és jobb alul is egy kisörlő fogat, ezután jöhet a fogszabályzó. Ez így már 6 fog, félek hogy hülyén fogok kinézni. Mit csináljak? Inkább nagyon csálé fogak?

14/l



2017. júl. 3. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Ha valóban tejfog, és ennyire fontos a fogaid szépsége, akkor érdemes megfontolni. Bár 6 fog baromi sok, én nem hagynám.
2017. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Még tejfogaid vannak és már szabályozás?

Lehet, hogy ez így jó, de elsőre furcsa.


Ekkora beavatkozás előtt kikérném másik doki véleményét is. Egy sokéves és sokba kerülő eljárás előtt megérné megkérdezni egy másik dokit.

2017. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, tényleg nem tudom mit csináljak, nem szeretnék ferde fogakat, meg az első fogaim is csálék. Nagyon szembetűnő ennyi fog hiányzása? Nem mindet egyszerre húznák ki.
2017. júl. 3. 11:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 14 évesen még legalább 3 tejfogad van, az már alapból nem normális, hallgass csak a fogorvosra.
2017. júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tejfogak helyén gondolom, már ott vannak a maradandó fogak is.


Viszont kisörlöket úgy húzni ki, hogy nem szimmetrikus, nem szabad - ha indokolt, mert túl kevés a hely, akkor lehetne egy-egyet, de mindkét oldalon csak az azonos fogsorból (vagy alsó vagy felsö), különben nem lesz szimmetrikus a kész fogsor, és emiatt sosem lesz rendezett hatása.


A helyedben feltétlen megkeresnék másik fogorvost is, és/vagy várnék, amíg a tejfogak kiesnek maguktól.

2017. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy helyet kell csinálni, és 2 helyen nincs fogcsíra, tehát nem nő a helyére csontfog, így annak a helyét be kell zárni.
2017. júl. 3. 11:47
 7/10 anonim válasza:
Nekem is kihúztak 4et is és nem tejfogat, mert nem fért a számba a fogam és a doki szerint ha kinő a bölcsesség fogam elnyomja a fogsorom és feltolja a szemfogam és agyaram lesz..ez volt kb 6-8 éve...én kihúzattam és hála égnek teljesen helyre húzta a fogszabályozó nincsen lyuk sem hézag észre sem lehet venni.
2017. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tőlem pont ennyit húztak, felső soron már nyoma sincs, az alsó is alakul.

Ha bízol az orvosodban és tényleg szakember, akkor valószínűleg tényleg erre van szükség, vágj bele.

2017. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az nem normális,ha még vannak tejfogak,mert ezek miatt nem tud kinőni,vagy rossz helyen tör elő a maradó fog.Ha meg nincs két fognak csírája,akkor valószínűleg az ellentétes kisörlőket fogják húzni,hogy szimetrikus legyen a fogsorod,de látni kéne a röntgenfelvételt.
2017. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Csak még annyit,hogy ha belevágsz és látod a változást az kárpótolni fog mindenért.
2017. júl. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!