Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudom eltüntetni a...

Hogyan tudom eltüntetni a nyelvem hátsó részéről a lepedéket minél gyorsabban?

Figyelt kérdés

Holnap randim lesz egy szép lánnyal, és most tűnt csak fel milyen csúnya a nyelvem. Eléggé nyitott szájjal tudok nevetni, és félek, hogy meglátja. Sőt így csókot sem merek kezdeményezni. Az a problémám, hogy bár letudnám kaparni, de a fogkefével legfeljebb a nyelvem középső részéig jutok el és már öklendezek. Nincs erre valami házi recept aminek az öblögetésével esetleg meg lehet tisztítani?

Érzem, hogy a nyálam is sűrű mostanában, gondolom ez a baktériumok miatt van.

Tudom, tudom hogy elhanyagoltam valószínű, de nehéz időszakaim voltak, gyomorproblémáim is lettek így, de most nagyon szeretnék rendben lenni holnapra.

Egyúttal arra is várnék választ, hogy holnapig már mit egyek és mit ne, hogy ne rontsak tovább a helyzeten.


2017. júl. 4. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Lepedékes nyelv sokminden miatt lehet. Egyél almát az tisztít, plusz öblögess szájvízzel. Azért éhezni nem kell, hidd el ha lepedéked van akkor is lesz ha nem eszel.. :D Fokhagymásat, hagymásat ne egyél. Listerin alkohol mentes szájvizet ajánlom.
2017. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt nem terveztem, hogy addig már nem eszek :-D

Azt elfelejtettem írni ,hogy ráadásul nekem ez a lepedék be is barnult a sok kávétól, kólától és cigitől. Vagyis gondolom, hogy attól, de ezeket mostantól mellőzöm.

2017. júl. 4. 15:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Na akkor randi előtt ne kávézz mert az csinál bűzt. Cigizni se nagyon csak ha a csaj is cigizik. A cólától lehet sűrű a nyálad, ragacsos egy ital :D
2017. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És azért én próbálkoznék azzal a fogkefével :D
2017. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
próbálkozom, próbálkozom... :-) Dohányzik ő is, de nem annyit, mint én.
2017. júl. 4. 15:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, későbbiekre is ajánlom ezeket, de ha holnapra ezt mind beszerzed, nagyon elszánt vagy :)


1. A nyelvedre: vannak nyelvre való fogkefék, drogériákban lehet kapni. Ez inkább nyelvkaparó... Legalábbis én inkább annak mondanám :)

2. Kávé, cigi, kóla nem a legjobb kombináció, de hát emberek vagyunk... A kávé és a cigi tud rosszabb tüneteket csinálni, esetleg ezekből keveset fogyassz a randi előtt. Ami jól semlegesíti: listerine szájvíz vagy (ez drágább, kb. 3000 forint) curasept ads 205 öblögető. Utóbbi nagyon jó antibakteriális hatású, de ezt nem is lehet huzamosabb ideig használni. Gyógyszertárban lehet kapni.

3. A fogmosás mellett nagyon jó a szájzuhany. Ez is sokat segít, kellemes lehelletet és tiszta érzést ad. A nyelvedre is lehet használni, bár inkább az ínyre, fogközökre ajánlják.

2017. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elszánt az ember fia, ha szerelmes :-)

Mit kell a szájzuhany alatt érteni?

A sima fogkefe is leszedné, de mint írtam, képtelen vagyok hátra nyúlni. Ha hányni fogok, azzal nem leszek előrébb. sőt...

2017. júl. 4. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor a nyelvedet mosod, ne a kezedet vagy a fogkefét mozgasd, hanem a nyelvedet (illetve fej, állkapocs). Így sokkal elviselhetőbb, mivel olyan mintha "megennéd" a fogkefét, ezért a garatreflex sem fog beindulni. A levegőt pedig felületesen csak az orrodon keresztül vedd hasi légzéssel (csak a rekeszizmot mozgatva, a bordák lehetőleg ne emelkedjenek).
2017. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!