Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy tudom minél hamarabb...

Hogy tudom minél hamarabb levinni a duzzanatot és eltüntetni a kék foltot?

Figyelt kérdés
Tegnap egy szekrényt próbáltam összerakni, és arcon csaptam magam egy deszkával :D Most úgy nézek ki, mintha bemostak volna nekem. Az egyik szemem alatt teljesen fel van dagadva és van egy kisebb kék folt is mellette. Holnap dolgozni kell mennem, és nem akarom, hogy látsszon. El lehet tüntetni addig?
2016. aug. 19. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Addig szerintem nem. De borogasd hideg vizes ruhával, és kenegesd Lioton géllel, ezek segítenek, hogy gyorsabban elmúljon.
2016. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jeges borogatás+ feketenadálytő krém de egy nap alatt nem fog elmúlni max szebb lesz. Gondolom a szekrény összerakásból, hogy pasi vagy de én ajánlom az alapozótű/korrektort azzal jól el lehet fedni, biztos van valami nőnemű lakótárs/barátnő aki tud segíteni.
2016. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Ha pasi lennék, nem cseszném el egy szekrény összerakását :D Köszi a válaszokat. Sajnos jég pont nem volt a közelben, amikor történt a baleset, pedig elvileg rögtön kell rá tenni és akkor nem dagad fel annyira, de most jegelem. Tényleg borzasztó, mert amúgy egy kicsi és vékony lány vagyok, és ha a munkában meglátnak az ügyfelek, félek, hogy azt fogják gondolni, hogy bántalmaznak engem itthon vagy nem is tudom.
2016. aug. 19. 14:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy alapozóval el tudom fedni a kék foltot, de attól még elég látványosan fel van dagadva a szemem alatt.
2016. aug. 19. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok bocsi :D

Jegeld csak szorgosan hidd el hnapra jobb lesz, meg ne azon az oldaladon aludj. Ha meg holnap valaki feltűnően nézi tegyél valami vicces megjegyzést, hogy hát igen én akartam a szerényt össze rakni de ő kapott szét engem vagy valami. :)

2016. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyers burgonyaszelet nagyon jó az ütés okozta duzzanatokra, sírás után is leviszi nagyon gyorsan a duzzanatot. Tegyél a duzzadt részre egy szelet nyers burgonyát 10-15 percre, le fog menni, a kék foltot meg sminkkel megoldod.
2016. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erről a burgonyásról még nem is hallottam, köszi :D Rendes nyers burgonya nincs itthon, csak fagyasztott hasábkrumpli. Az jó erre? Még jeges is, szóval hátha. Ki merjem próbálni?
2016. aug. 19. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem jó, kérj valakitől 1 szem krumplit, csak a nyers (nem fagyasztott) burgonya jó.
2016. aug. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik szomszéd biztosan szívesen ad neked 1 szem krumplit. Nekem 15 perc alatt levitte a duzzanatot a szememről, amikor átbőgtem egy éjszakát, utána a smink teljesen eltüntette a nyomokat.
2016. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad a jég, meg a smink. Amúgy mintha már kicsit lejjebb ment volna a dudor.
2016. aug. 19. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!