Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi alapján dönti el a fogorvos...

Mi alapján dönti el a fogorvos, hogy egy fogat kell-e fúrni vagy nem?

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy a jobb alsó hetes fogam enyhén feszeget.Készült róla röntgen felvétel meg a mellette lévő fogról és a bölcssségfog környékéről is-ami szerencsére nincs.A hetes fogon van egy kis szuvasodás,fekete csikszerü,azt mondta a fogorvosom,hogy az nem okozhatja ezt a gondot.Szerinte attól van,hogy stresszesebb helyzetben összeszoritom a fogamat vagy nem tudok róla és éjjel csikorgatom.

2017. júl. 4. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a vizsgálat alapján. Megnézi, milyen állapotba van a fogad, mi a teendő, és mi ehhez a legmegfelelőbb eszköz. Fúrni akkor szokták, amikor már nagyon fáj a fog, és pulpitis is van.
2017. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha szuvas, akkor fúrják konzervalas gyanánt (hogy ne romoljon tovább). Megakad a fogorvosi kampó a fogban, ez jelzi a szuvassagot (az elszíneződésben nem akad fenn).

Ha az orvos azt mondta, az a szuvasodás nem okoz ilyen tünetet, akkor valószínűleg nem mély a szuvassag, lyuk, tehát nem feszegethet... Ha a röntgen megvan neked, láthatod, hogy a kis felritkulas, fekete folt a lyukban eléri-e a pulpakamrát vagy sem. Ha nem éri el, akkor nem fájhat. (Itt most nem érzékenységről beszélek).


Egyébként igaza van a fogorvosnak szerintem. Én éppen tegnap mentem ilyesféle panasszal fogorvoshoz, és ő sem állapított meg semmi gondot, rendben van a gyökér. Ő is említette ezt a lehetőséget egyébként, rám igaz is, hogy szorítom a fogam este sajnos.

2017. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs fekete folt a röntgenen az előző fogon is látszik a tömés,de alatta minden rendben van a gyökrerek jó állapotban vannak mindkét fog esetében.Egyébként jó a doki,mindent szépen elszokott látni.Valami szilikonos megoldást javasolt ha fenn fog továbbra is állni az érzékenység.De lehet csináltatok még egy röntgen felvételt az egyik felső tömött fogamról is amiben szintén tapasztaltam érzékenységet, hátha az kisugárzik az alsó fogra is.
2017. júl. 5. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!