Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosom azt mondta, hogy...

A fogorvosom azt mondta, hogy a fogszabalyzashoz szukseges lenne fogaimat kihuzni, ehhez lenne par kerdesem lent?

Figyelt kérdés

Biztosan szukseges a foghuzas? Igazsag szerint megneztem en is, es elkepzelheto hogy tenyleg nem fernenek el normalisan a fogaim, de megis bennem van hogy mivan ha megis megoldhato lenne a procedura huzas nelkul..

Fogok tudni beszelni egyaltalan? Mivel ha kihuzzak ket fogam (fent a 4eseket asszem) plusz kapok egy fogszabalyzot, az nagyon gatol majd a beszedben? Es ha igen akkor meddig?

Mennyi ido utan nem lesz olyan feltuno a huzott fogak helye? (Ezt is megneztem tukorben, es mikor beszelek ki se latszik a felso fogsorom kb, csak az also, es egyaltalan nem lehet latni azokat a fogaimat, de ha vigyorgok akkor nyilvan latszanak. Es kicsit ironikus hogy pont azert akarok fogszabit hogy ne legyen olyan undorito a fogsorom, erre most pont meg csesznyebb lesz .. nagyon orulok)

Tudom, ez az egesz nyilvan szemelyfuggo, de azert korulbelul meg tudna mondani valaki , hogy mire szamithatok? 16/lany



2017. júl. 18. 10:28
 1/6 enes ***** válasza:
Menj el másik orvoshoz is!
2017. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy másik fogorvos jobb megoldást is tudna foghúzás nélkül... normális fogorvosok nem igazán szoktak egészséges fogat húzni (sőt, nekem egyik fogamnak több, mint a fele le volt törve, ínyig, gyökércsatorna is kilátszott, több fogorvos azt mondta, hogy ezt csak kihúzni lehet és találtam egyet aki azt mondta, hogy meg lehet menteni és felépíteni és megcsinálta, ennek már nem is tudom hány éve...)
2017. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az a baj hogy ez a fogorvos tudom, hogy nagyon jó helyen rendel (mert ez olyan magán fogászat ahol több orvos is rendel) szóval biztosan érti a dolgát, és ha nem lenne muszáj, nem húzná ki a fogam.. de el fogok menni mindenképpen másik helyre is, csak úgy gondolom, hogy biztosan igaza van és nincs más megoldás .. örülnék ha nem kéne hézagokkal a fogsoromban élnem X hónapig....
2017. júl. 18. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Te fogsorod, tied a végső döntés... Nekem is kellett volna húzatni az összes bölcsességfogam meg 2 tejfogam ami nem esett ki, de azt mondtam nem... Szerintem így is szép a fogsorom, 1 pici torlódás van az egyik tejfognál, de apámnak is van 1 tejfoga, 48 éves... A bölcsességfogaimmal egy szál gond sincs, azok is elférnek. Ha kiesne a tejfogam akkor még mindig fel lehet rakni fogszabályzót, ha nem esik ki, nekem úgy is jó.

Egy fogorvos nyilván azt mondja legyen fogszabályzó, mert akkor is fizetsz. Akkor rakass fogszabályzót, ha nagyon nem tetszik a fogsorod, vagy egészségügyi problémát okoz.

2017. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem szemely szerint tenyleg veszes a fogsorom. Es igen, az egesz alkapcsom el van deformalva, nagyon rossz beleharapni pl egy szelet kenyerbe mert a fogaim rosszul erik egymast. Es nagyon orulnek a fogszabalyzonak, maganak a keszuleknek. Tokre vartam hogy felrakjak, csak hat a foghuzas elegge elvette a kedvem
2017. júl. 18. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog a doghúzás fogszabályozás előtt!

Nekem ki kellett műttetnem a bölcsességfogaim, plusz alul 2-t kihúztak, hogy elférjenek a fogaim. A lyuk hamar eltűnik

2017. júl. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!