Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha csak reggel mosok fogat,...

Ha csak reggel mosok fogat, kajálok napközben 3-szor, és estére kellemetlen szagú a lehelletem, az normális dolog?

Figyelt kérdés
Természetes az, hogy én nem érzem,ha kellemetlen a lehelletem, viszont más észreveszi?
2010. máj. 21. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tök normális. Az egész napi kaja maradék morzsái ott vannak a fogaid között, hiába nem látod. a bacik meg elkezdik erjeszteni. És általában az ember nem szokta érezni a saját szagát.
2010. máj. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Normalis, ezert ragozz etkezesek utan, ha teheted, es moss fogat este is + mielott elmesz vhova
2010. máj. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális. A szánk tele van baktériumokkal, amik a fogakon és az ínyen ragadt ételmaradékokat azonnal bontani kezdik. Ez pedig kellemetlen szagokkal jár.

A szaglásunk pedig - már az általános iskolában megtanultuk - "fáradékony": könnyen hozzászokik a körülöttünk lévő szagokhoz, így a saját lehelletedet sem érzed. Ezért van az is, hogy néha belépsz egy roppant áporodott szagú helyisébe és csodálkozol, hogy az ott ülők láthatóan semmit sem érzékelnek az őket körülvevő szagokból :=).

Minden étkezés után moss fogat vagy legalább rágj el egy jó minőségű, cukormentes rágót.

2010. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen
2010. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2010. máj. 22. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!