Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő 18 év felett a...

Mennyi idő 18 év felett a fogszabályzás?

Figyelt kérdés

Most töltöttem a 18at májusba és szeretném rendbehozni a fogaim. Ha augusztusba elkezdem, kivizsgálás, mint stb akkor kb mikor kerül fel ténylegesen? Ja és mire számítsak kb mennyibe fog kerülni, van e részletfizetés 18 felett?

Köszönöm előre is:)



2017. júl. 22. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 30 felett kezdtem bele a procedúrába és 2 évig volt rajtam a fogszabályzó, előtte még ki kellett műteni egy bölcsesség fogamat és tömni kellett egy fogamat, közben volt egy ideid harapásemelőm is. Tehát attól függ hogy mikor kezdik el a tényleges kezelést, hogy elötte kell-e húzni/tömni stb. A legtöbb ismerősöm 1.5-2 évig hordta a fogszabályzót, ez is attól függ hogy mennyi korrekcióra van szükség.

A árakban nagy a szórás, többfajta fogszabályzó létezik és a fogorvosok se mind ugyanolyan áron dolgoznak. Ha van időd akkor kérjed ki több fogorvos véleményét és kérj árajánlatot/kezelési tervet. Van ahol tudsz részletekben fizetni/ van ahol a készülék feltételekor azokat ki kell fizetni egyben de utána a havi állítgatást pl nem kell már fizetni. Nézzed meg a közeledben lévő fogorvosok honlapjait. Nekem anno ha jól emlékszem a végére kb 650 ezerre jött ki mindennel együtt, de megérte. Sok sikert és kitartást!

2017. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úristen hát 650ezer elég sok:D de köszönöm a válaszod:)
2017. júl. 22. 22:16
 3/3 anonim válasza:

Nekem majdnem 2 millió volt. Fogcsíra hiányom van és volt egy nagy rés (majdnem 1cm) a középső metsző fogaim között, mivel oldalsó metsztő fogaim sosem voltak. De néhány fogamat át kellett "plasztikázni", meg egy bőrdarabot is el kellett távolítani.

Amúgy a fogszabályozó kicsivel több mint egy évig volt rajtam.


De nagyon megérte, ilyenre akár hitelt is megéri felvenni. Előtte egy egyetemre is a fogaim miatt nem vettek fel és nagyon sokat bántottak.

20/f

2017. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!