Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire számir soknak és...

Mennyire számir soknak és mennyire káros ha az elmúlt fél évben hatszor is röntgenezték a fogaimat?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem eléggé káros, habár azt mondják,hogy nem az. De lehet kérni röntgent csak egy fogról,az kevésbé káros,de a hülye orvosok nem szeretik
2017. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2017. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez annyira minimáls dózis, hogy ennyit alapból kapsz az életedben bárhol máshol. :) 100x kevesebbet kapsz, mintha mondjuk a hasadat röntgeneznék.
2017. júl. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor szerintetek mi a f.tolvan olyan sok rákos?
2017. júl. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerinted a fogászati röntgentől van annyi rákos? :D. Akkor elvagy tévedve. Biztos nem mondjuk az egészségtelen életmód okozza? Alkohol, Dohányzás? Plusz a genetika. Ugyebár a rák mindenkiben benne van. Ezek a dolgok csak elősegítik. Nem a fogászati röntgen fog rákot okozni. Ha mikróba melegíted a kaját az veszélyesebb, mintha röntgeneznék a fogadat. Most félévbe 6x csinálták neki az semmi... Van, hogy olyan műtétet csinálnak, hogy folyamatosan megy a röntgen és lám mégsem lesz rák.
2017. júl. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Dohányzás meg alkohol 100 éve is volt,akkor mégis sokkal kevesebb volt a rákos megbetegedések aránya. A mikróban nem marad benne a sugárzás!
2017. júl. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem úgy dohányoztak 100 éve, mint most. Sokkal több káros anyag van benne, mint régen. És meg sem élték azt a kort sokszor, hogy rákosak legyenek. Szóval ez az idővisszatekeréses eszmecsere irreleváns.
2017. júl. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én ezt a témát tanulmányoztam és 100 éve 200 szor kevesebb volt a rákos megbetegedések aránya, ami nem magyarázható a dohányzással.

A mikrohullám meg nem rákkeltő, még ha át is megy rajtad sem.

2017. júl. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy érdekesség a röntgen felfedezője egyébként rákos megbetegedésben halt meg!
2017. júl. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

1-es: általában egy fogamat röntgeneztek,mert gyökérkezelés alatt állt,2alkalommal meg másik két fogat,hogy megnézzék a problémát a bölcsesség fog okozza-e vagy valami más.Most megint röntgenezni kell a gyökérezelt fogat,merta szájsebészeten fogják befejezni a kezelését.

Köszönöm a hozzászólásokat.Kicsit megnyugodtam,hogy nem olyan veszélyes az egész.Majd megprobalok olyan helyre menni ahol digitális felvételt készitenek.ugy hallottam ott még minimálisabb a sugárzás.

2017. júl. 26. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!