Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy nagyon rossz állapotba...

Van egy nagyon rossz állapotban lévő fogam. Az elmúlt napokban elég sokat rágóztam és a rágóval együtt kijött egy nagyobb darab a fogam helyéről. Mit válasszak az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
Két lehetőség van. Az egyik az Üvegszálas csap csonkfelépítés, a másik pedig az hogy kihuzatom azt a rossz fogamat és kipótoltatom. Most ezzel csak a a baj hogy egy elég nagy darab hiányzik a fogamból. De mindenképp szeretném megmenteni. Ezért választanám a csonkfelépítést. De ugye azt senki sem tudja hogy az ha elkészül meddig fog kitartani bármilyen jó anyagból is építi fel a fogamat. Szerintetek melyiket válasszam ha választási lehetőség elé állít a doki ?

2017. júl. 9. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan koronám, ami foggyökérbe becsavarozott titán csapra van építve és 5 éve tök jó. Sokkal olcsóbb így, mintha implantátumot kellene elötte állkapocsba építeni. Előtte ugyanennél a fognál 2 évig onlay volt (fog feléhez volt hozzáragasztva), de az kb. fél évente lejött.
2017. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ez a foggyökérbe való csavarozás kb mennyibe kerül és ha adnak érzéstelenítőt akkor teljesen fájdalom mentes ? ÉN csak attól félek hogy kihasználja majd a doki a hozzá nem értésemet és úgy fog hozzám állni hogy minél több pénzt csikarjon ki belőlem és nem a fogam hosszútávú épsége lesz nála a cél.
2017. júl. 9. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Maszek fogorvosoknál még az érzéstelenítő injekció előtt érzéstelenítő géllel is bekenik a fogínyt. Csak az ára fájhat az egésznek...

Kb. 20 ezer a csonkfelépítés (ebben bent van a gyökérkezelés is), plusz 30 ezer egy fémkerámia fog (hátukra esztétikailag ez is tökéletes), 50 ezer a cirkon (ez mindenben szuper, nics kellemetlen fémes szájíz). Lehet még melette 2-3 ezer forint a panorámaröntgen is.

2017. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A csapos megoldást vagy koronát választanám.A korona sokáig birja,attól nem fog töredezni a fogad.A saját fog az saját fog.Most tervezek bevállalni egy gyökércsúcs rezekciót,hogy menetsék a fogamat,nekem is jó darab hiányzik belőle és koronával szeretném erősiteni.Ha nem bizol a fogorvosodban keress másikat,biztosan lenne aki szivesen megcsinálná meg nem verne át.
2017. júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ezt mind egy alkalommal el is végzik ? A gyökérkezeléssel együtt ? Attól függetlenül hogy 1-2 vagy 3 csatornás a fog ? Ahova én megyek utána néztem 1 csatornánál 10.ezer 2-nél 12 és 3 csatornásnál 14 ezer a kezelés. Én olyan 45 000-rel számoltam de ha ezt is felül múlja és 50 ezer lesz max a kezelés azt is muszáj kifizetnem. Fájó szívvel de muszáj lesz. Azért azt nem hinném hogy a csonkfelépítés és a gyökér kezelés együtt max 20.
2017. júl. 9. 17:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Erre a helyre most megyek először. Holnap a Haris köz 5-ös számba. Maszek hely és elsőre persze hogy nem bízok a fogorvosban. Hiszen még nem kezelte egyetlen fogamat sem.
2017. júl. 9. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell szégyellősnek lenni, simán kérdezz rá a kezelés teljes árára.
2017. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De már az 2000 forintomba fájna.


Fogorvosi szakvizsgálat (további kezelés esetén);

Alkalom Ingyenes


Státuszfelvétel, kezelési terv készítése Alkalom 2.000.-

2017. júl. 9. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!