Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől húzódik így vissza a...

Mitől húzódik így vissza a fogíny? 26, férfi (képet mellékeltem)

Figyelt kérdés

[link]

Két képet is mellékeltem, egymás alatt vannak.

A problémám az, hogy hiába használok puha fogkefét, és állítólag nincs fogkövem, mégis a fogínyem így legyűrődik valamitől, mintha sorvadna. Egyre és egyre több dentin válik szabaddá és kezdek egy kicsit aggódni.

Egyébként is eléggé össze vannak a fogak tömörövde, volt fogszabályozásom, de csak ennyire tudták megoldani.

Ezeket a fogakat össze lehet csiszolni, vagy csak a szabályozás segíthet? Illetve most aggódjak, vagy ne aggódjak a visszahúzódás miatt? Szerintem nagyon erős, a normál duplájánál tarthatok most.



2017. júl. 30. 12:18
 1/9 A kérdező kommentje:

Ha esetleg szakember meg tudja mondani, még el is megyek hozzá kezelésre. Egyelőre csak állami orvosnál voltam, de magánrendelés látogatásán is gondolkodom. Ugyanis az állami orvos szerint rendben van.


Szerintem nincs.

2017. júl. 30. 12:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem látok problémát, de nem is értek hozzá
2017. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Parodontológust keress, ők tudják kezelni a fogíny visszahúzódást.
2017. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még csak nem is csúnya. Nem értelek.
2017. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dohányzás, Alkohol, cukros szénsavas üdítők. Mindet kerülni kell. De az első kettő okozza ezt főleg.
2017. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogíny alatt kell tisztítani. Ezt orvosnál tudod csak. A fogíny alá mennek. De drága dolog.
2017. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem látok problémát. Nem piros. Szokott vérezni mosás közben?

De akkor lássuk, hogy mi okozhatja:

-dohányzás, alkohol fogyasztás

-cukros, szénsavas üdítők

-genetikai hajlam


Fogkő lehet az íny alatt is, nem látható helyen.

Ki lehet alatta tisztítani, kürettálni, de fájdalmas mulatság.

Keress parodontológus szakembert, speciálisan az íny betegségeire specializálódott szakemberek. Magán úton nem lesz olcsó.

Addig is, milyen fogkrémet, szájvizet használsz?

Vannak speciálisan ilyen problémára valóak, pl. Parodontax, lacalut. Én a parodontaxot használtam eddig a vérzés megszűnt. Most váltottam lacalutra, mert ugyanazt nem jó használni 2-3 hónapnál tovább.

Néha, főleg ha dohányzol nem árt használni a corsodylt. Erős fertőtlenítő.

2017. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sensodyne repair and protect + curaprox fogkefe.
2017. júl. 30. 23:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs gond, de ha te úgy érzed probléma van menj el egy általános ellenőrzésre a fogorvoshoz és ő majd tovább irányit.
2017. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!