Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt foggal valóban...

Gyökérkezelt foggal valóban nem lehet rágni? Nagyon könnyen törik?

Figyelt kérdés
2017. júl. 31. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Ha normálisan meg van csinálva, akkor nincs vele gond.

Idővel lehet, mert elhal gyökér nélkül a fog és be is sárgul.

2017. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy érted?gyökérkezelés után közvetlenül vagy mikor? Nekem sok gyökér kezelt fogam van és rágok velük.Hiszen ez a funkciója a fogaknak :)
2017. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Lehet rágni, csak túl keményet nem szabad enni rajta, pl olajos magvak, és célszerű koronát tenni a gyökérkezelt fogra.
2017. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van több gyökérkezelt fogam, van amelyik 20 éve lett gyökérkezelve és semmi baja. Nem is sárgultak be, és rágok is velük. Egyiken sincs korona. Egy volt ami letört, mert alászuvasodott a tömés (ez sima tömésnél is előfordulhat). Ott kicserélték a gyökértömést, és tömés helyett betét került bele.
2017. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vele rágni.Idővel törékennyé válhat,de nem mindenkinél.Ameddig kezelés alatt áll addig érdemes kicsit kimélni.Ha elkészül a fedőtömés rendesen lehet és kell is használni.Nekem töméssel van ellátva,igaz nem olyan régóta.Ugyanúgy használom mint a többi fogamat.Időnként sós mogyorót, diót is eszek azon az oldalon.
2017. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!