Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés vagy rosszabb?

Gyökérkezelés vagy rosszabb?

Figyelt kérdés

Észre vettem, hogy a forróra vagy hidegre (nagyon hidegre, kb hűtő hidegre) érzékeny lesz a fogam és egész nap nem tudok ott rágni és iszonyatosan fájt, ha hozzáért valamilyen ital.


Bejelentkeztem fogászatra, elmentem, ez a fogam már tömve volt, így cserélt egy tömést és most ideiglenes van bent, kb egy hét múlva megyek vissza.


Az ideiglenes tömés után eleinte picit javult a helyzet, érzékeny maradt, csak sokkal kevésbé illetve nem a hidegre vagy melegre, hanem a rágásra, majd ma elég sok hideg innit ittam és ugyanolyan érzékeny lett, mint előtte és ha összeszórítom az állkapcsomat, akkor fáj is pont úgy, mint mikor legutóbb fájt és kikellett húzni.


Bölcsességfog okozhat efajta tüneteket? Úgy fél éve voltam ezelőtt fogászaton, ahol mondták, hogy elkezdtek nőni és vagy megúszom, vagy borzalmas lesz, mert keresztül fog nőni az ínyemen, ami a fogorvos elmondása alapján eléggé vastag ott hátul.


Szerintetek ezt gyökérkezelni vagy húzatni kell majd? Kicsit most megijedtem, alapból nem szeretek fogászatra járkálni. Rossz gyerekkori emlék. meg valljuk be, nem is kellemes érzés.



2017. aug. 6. 00:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Most megint reggel felkeltem és nem fáj a hidegre, viszont szorításra még kicsit fáj.
2017. aug. 6. 08:54
 2/3 anonim ***** válasza:
A böcsességfogat huzatni kell.Ha a másik fogadról van szó attól függ,hogy milyen állapotban van a gyökér,ha van rá mód inkább kezeltesd.
2017. aug. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha nem muszáj, akkor nem akarom kihúzatni! Mármint a most kezelt fogamat, nem a bölcsesség fogamat. Köszönöm a válaszodat!
2017. aug. 6. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!