Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afta mitől alakul ki a szájban...

Afta mitől alakul ki a szájban és hogyan kezelhetem?

Figyelt kérdés

Már 4.napja küzdök aftával. Kezdődött a felső fogsorom egyik végében - először azt hittem, hogy forró étellel megégettem az ínyemet, de nem. Elkezdtem Vagothyllal kezelni, az eddig mindig bevált, aztán húzódik jobbról balra. Én ezt nem értem. És nem egy van, hanem kezdődött egy naggyal vagy kisebb csoportban, aztán több kisebb van már lassan a felső fogsorom másik oldalán.


Emésztési gondok okozzák? Rossz fogak? Augusztus 14-én megyek fogorvoshoz újratömetni az egyik fogamat, mert kiesett a tömés, egy másikat pedig húzni kell (gyökérkezelt). Esetleg fertőzés? Gyenge immunrendszer? Valakinek bármiféle ötlete ennek a kezelésére? A Vagothyl ezek szerint vagy nem használ vagy baromi lassan fejti ki a hatását hiába kenem végig vele az ínyemet mindenhol.


2017. aug. 6. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Apró nyálkahártya sérülésnél keletkezik, ha gyenge az immunrendszer. Ilyenkor a nyári erős UV sugárzás sem tesz jót az immunrendszernek. Használj 70%-os alkoholos ecsetelést, pont rá az aftára. Az alkohol nemcsak fertőtlenít, de elroncsolja a nyálkahártya felső rétegét s alatta a gombáktól és egyéb mikroorganizmusoktól védetten képes regenerálódni a nyálkahártya. Sokszor már egyetlen ecsetelés is elegendő.
2017. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. aug. 6. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!