Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás miatt a 2 felső...

Fogszabályzás miatt a 2 felső 4-esnek mennie kell, ami miatt többet sírtam egy nap alatt, mint az elmúlt 22 évemben összesen. Kérdés: el fog tűnni teljesen a 4-es helye (HÉZAG NÉLKÜL) és a többi fogam között sem alakul ki hézag?!

Figyelt kérdés
Mert ha igen, akkor baromira nem éri meg kidobni azt a 2 egészséges fogat.

2015. ápr. 22. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd ki másik fogorvos véleményét is. Szerintem marad hézag.
2015. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kérj más véleményt!!! sokan dolgoznak húzás nélkül.

a húzás nem jó!

a barátomnak is kicsinyítették az ívét, és olyan, mintha nem illő fogsor tartozna a fejéhez.

2015. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

nekem alul is ki kellett húzni 2 fogamat, meg felül is.

Felül azért mert a szemfogam fentebb nőtt és hogy oda benőjenek, alul pedig azért, mert nagyon szűk az állkapcsom és nyomták volna egymást a fogaim.(meg persze hülyén is nézett volna ki hogy alul 2vel több fogam van) Alul azonnal megcsináltattam a fogszabályzót ( kb 11 éve ), és 1 év alatt helyre is igazította a fogaimat. Csak a fogorvos tudja, hogy fogszabályzóm volt, mert ahogy nézi a fogaimat, látja hogy kevesebb, de egyáltalán nem hézagos, meg semmi...

A felsőt most tervezem megcsináltatni.

2015. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dr. Borbély Zoltán ***** válasza:
100%

Egyetlen jó fogszabályozó orvos sem szeret fogat húzni. Ha viszont olyan súlyos a torlódás, hogy a fogakat nem lehet foghúzás nélkül sorba rendezni, sokkal jobban jársz pl. 30 db ép és egészséges, gyönyörű sorban álló foggal, mint 32 db kusza foggal, amelyeket nehezebb tisztítani, ezért hamarabb elszuvasodnak és könnyebben begyullad az íny körülöttük.

Sokan foghúzás helyett inkább kitágítják a fogívet, a túlzott tágításnak viszont az a hátránya, hogy nagyon könnyen visszarendeződnek a fogak és akkor hiába volt az egész.


Megfelelően kivitelezett kezelés esetén a rés teljesen eltűnik, gyakran még a fogorvosok sem veszik észre a 4-esek hiányát.


Válassz egy olyan orvost, akiben megbízol és hagyatkozz a döntésére.

2015. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!