Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az lehetséges, hogy a Magnerot...

Az lehetséges, hogy a Magnerot tabletta rontotta el a fogamat?

Figyelt kérdés
Ezt a tablettát szedem kb május óta. Napi egyet, el kell rágni. Én még a rágás előtt fel szoktam törni pici darabokra is, mert nagyon nem szeretem elrágni. Viszont mindig ugyanazzal a fogammal rágtam el, mert úgy nem nagyon érezni...Na, most az a helyzet, hogy ez a bizonyos fogam egy-két hete el kezdett fájni. De úgy, mintha szét akarna robbanni. Látszólag semmi baja nem volt. Tegnap viszont kb a fele le is esett, és iszonyúan fájt, most is ha hozzá érek. Nem haraptam rá semmire. Hihetetlen az egész, mert május közepén voltam utoljára fogorvosnál, és nem talált kezelésre szoruló fogat.

2017. aug. 7. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is magnerotot szedek 500 mg-ost, de velem nem közölték, hogy rágni kellene! Egyben nyelem le.
2017. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A Magnerot saját betegtájékoztatója szerint:

"Az alkalmazás módja:

A Magnerot tablettát szétrágva, kevés folyadékkal kell bevenni étkezés előtt vagy közben."

Szerintem a fogadban volt egy belső sérülés, esetleg szuvasodás és az állandó tablettarágcsálás csak szó szerint felszínre hozta ezt a rejtett problémát. Mindazonáltal mindannyian hajlamosak vagyunk inkább az egyik oldalon rágni vagy ugyanazt a pár fogat használni bizonyos dolgokra, de mint a Te példád is mutatja, érdemes odafigyelni a terhelés egyenletesebb elosztására.

És menj vissza sürgősen a fogorvoshoz.

2017. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Felmerult bennem is a gyanu, hogy a tejcukor az nem a legszuperebb fogvedo. Magnerot alapja meg az.

Lehet; jobb lenne fogat mosni utana, persze nem azonnal--sosem szabad kozvetlen kaja utan, mert a fogzomancra ratapadt kaja kisse lazitja azt, es ha azonnal dorzsoljuk, akkor nagyobb az esely arra,hogy zomancbol is levakarunk (fogorvosi velemeny, neten utana lehet nezni es oda irni, ha ellenvelemeny van-mert azzal nem foglalkozok)

Minden jot!

2017. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!