Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Összevesznétek emiatt az...

Összevesznétek emiatt az egyébként bevált fogorvosotokkal? Vagy hogyan lehetne az alábbi helyzetet konstruktívan kezelni?

Figyelt kérdés
Esetem röviden annyi,hogy egy probléma mentesen 13éve fent lévő fogtechnikus által készített műanyag hidat,a jelenlegi fogorvosom tanácsára lecserélünk. Azt mondta először ugyanilyen ideiglenesre. Tegnap csiszolt és holnap helyezi fel. Neten olvasgatás közben tudtam meg,hogy műanyag ideiglenes koronából két féle létezik:fogtechnikusi és rendelői is. Az a gyanúm,hogy a fogorvosom ez utóbbira fogja cserélni,ami ha lehet hinni az olvasottaknak sokkal törékenyebb és csúnyább,mint amim volt!? Az egyik elvileg rövid- másik hosszútávra szól. Olyan mintha becsapott volna és nem tudom miért illetve hogy mi tévő legyek? Megbeszéltük,hogy nem aktuális most az egész alsó-felső porcelán fogsor az ára miatt is amit első körben javasolt,szóval az ideiglenest ismét több évre terveztem/tük fent hagyni. Próbáltam ma elérni telefonon,hogy tisztázzuk valóban nem technikus csinálja-e az újat,de nem értem el. Szerintetek mit tehetek ebben a helyzetben? Nagyon szépen köszönöm!

2017. aug. 9. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőkörben hinnék a fogorvosomnak és ha később valami panaszom lenne az elkészített munka minőségével, akkor reklamálnék. Netes fórumokra nem adnék ha tényleg bízom benne.
2017. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Köszönöm szépen,hogy válaszoltál.😊 Én is amondó vagyok,hogy mostmár megvárom mi sül ki ebből. Egyébként a félreértések elkerülése érdekében,nem fórumon olvastam a kétféle műanyag koronáról,hanem fogászati rendelők oldalain bukkantam az infóra. Nagyon sajnálom,hogy nem a fogorvosomtól hallottam erről és most emiatt ezek a kételyek gyötörnek.

Köszönöm mégegyszer!😊

2017. aug. 9. 15:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az ideiglenes rendelőit azonnal feltette a fogorvos, nem másnap. Lehet fogtechnikus csinálja a tiédet.
2017. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-asom, Neked is köszönöm szépen a választ! Én is bízom ebben. Csak ami a gyanút keltette,az az,hogy úgy fogalmazott: "csinálok Neked ide egy ideiglenest". De akkor még nem tudtam,hogy Ő is csinálhat és hogy ilyen különbség van. Ráadásul egy nagyon elfoglalt orvos több rendelővel, gyanítom, hogy idő szűkében sem csinálta volna meg azonnal.
2017. aug. 9. 16:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Plusz még ami gyanús: tudtommal nem vett színmintát sem.
2017. aug. 9. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Nos ha azt mondta, hogy csinálok, akkor nem fogtechnikusi lesz.
2017. aug. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És akkor ha nem nyelvtani hiba volt,hogyha nem úgy értette,hogy "csinálok közvetetten" avagy "csináltatok", akkor mit tegyek? A kérdésemhez tértünk vissza.
2017. aug. 9. 16:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Orvosba bízz, ne a netes fórumokba.
2017. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ideiglenes koronák nem zárnak pontosan, ezért pár hétnél, hónapnál tovább nem viselhetőek a fogak szuvasodásának veszélye nélkül. Ezek a koronák és hidak ideiglenes ragasztóanyaggal vannak felrögzítve, mely abban segít, hogy a fogorvos a közbülső kezelések idejére könnyedén el tudja azt távolítani. A gyenge ragasztás miatt a kezelések között is előfordulhat az ideiglenes híd meglazulása, főleg olyan esetben, mikor a híd alatt kevés pillérfog áll rendelkezésre, mely a hidat rögzíteni tudja. Ebben az esetben a fogorvos soron kívül visszaragasztja az ideiglenes fogpótlást.


Rendelőben készülő ideiglenes fogpótlás – hídcsere, korona előkészítés alkalmával

Rövidebb kezelési idő esetén készítjük – egy-két hét időtartamra. A kezelés végén az ideiglenes koronát az orvos a szék mellett el tudja készíteni, majd felragasztani. Így a páciensnek egyetlen percre sem kell a rendelőt „fog nélkül” elhagynia. Az ideiglenes fogpótlás a lecsiszolt, érzékeny fogfelszínt is megvédi, így az kevésbé lesz érzékeny a kezelés után.


Fogtechnikus által készített ideiglenes fogpótlás

Hosszabb kezelési idő esetén – egy-két hónap időtartamra. Abban az esetben ha a kezelést fogeltávolítással kell kezdeni, a kezelési idő megnyúlik, hiszen a sebgyógyulásra 4-6 hetet is kell várni. Ebben az időben sem kell foghiányosan lenni, már a foghúzás napjára elkészülhet az ideiglenes híd, mely a foghúzás után rögtön felragasztható.

2017. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!