Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudtok fogfájásra jól bevált...

Tudtok fogfájásra jól bevált házi praktikákat?

Figyelt kérdés
Másfél hét múlva fogják kihúzni, mondtam a szájsebésznek, hogy nagyon fáj, de csak akkorra kaptam időpontot. Szerencsére nem állandó az erős fájdalom, van amikor egész elviselhető, de van, amikor pár óráig iszonyatosan lüktet. Ha nagyon rossz akkor Cataflam (az használ), de azért jó lenne elkerülni az állandó gyógyszerszedést szóval jól bevált házi praktikák érdekelnének. Előre is köszönöm!
2016. nov. 15. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:
szegfűszeget hallottam, de nézz utána
2016. nov. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen sok párnát tégy a fejed alá, az sokat fog segíteni. Elmúlik a lüktetős fájás. Nekem bevált.
2016. nov. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A parnat tenyleg emeld meg, minel alacsonyabban lesz a fejed annal jobban luktet majd. Mondjuk fura, hogy nem huztak ki egybol a fogad mert kb 5 perces muvelet.

A helyedben haziorvostol kernek egy lidocain receptet es azzal fujnam addig amig nem huzzak ki. Sos vizes oblogetes is hasznal langyos vizzel. Begyulladt fogra sajnos ilyen gyogynovenyek/ teak nem ernek semmit.

2016. nov. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Széttört fog, szájsebeszeten voltam vele azért nem foglalkoztak vele egybol , de épp az előbb fajdult meg annyira, hogy kb uvolthetnekem van, szóval nem valószínű, hogy kibirom így 2 hétig + ilyen gyulladt fogat azt se tudom, hogy hogy akarnak kiszedni. Mit lehet ezzel csinálni vagy hova lehet menni, ha maganorvosra nincs penzem ? (Maganfogorvosom van de ő mondta, hogy menjek szájsebészhez mert ezt már nem tudja kiszedni)
2016. nov. 15. 04:57
 5/10 anonim válasza:
Fogmosás
2016. nov. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérj a dokidtól sos-ben Dalacin nevű gyógyszert, ami lehúzza a gyulladást és kevésbé fog fájni.
2016. nov. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dalacint kellene szedned, hogy máfél hét múlva lemenjen a gyulladás, mert nem mindig hat az érzéstelenítő ha nagyon gyulladt a fog, háziorvossal beszélj, hátha ő is felírja ha megmondod, hogy mi a helyzet.
2016. nov. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem szoktak gyulladt foghoz hozzányúlni, gyulladáscsökkentőt szoktak felírni. Nekem is van magánorvosom, de nem ért rá, mikor eltört a gyökérkezelt fogam. Elmentem a szakrendelőbe és a körzeti fogdokim 10 perc alatt kikapta, nagyon ügyes bácsika. Talán te is megpróbálhatnád a körzetidnél.
2016. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az eltávolítása nem lesz gond mert kapsz az allkapcsodba egy zsibbasztót, de betört foggal még szájsebészeten sosem láttam ilyet, hogy elhajtanak gyógyszer nélkül 2 hétig had lüktessen/gyulladjon be mégjobban..menj el a körzeti fogorvosodhoz kérj egy beutalót (vagy legalább nézesd meg és gyógyszert irass) beutalóval kénytelenek lesznek akkor megcsinálni.
2016. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tündi0212 ***** válasza:
Szegfűszeg jo nagyon és a langyos sos öblögetés! De valami gyulladascsökkentőt irass fel az jo lesz rá
2016. nov. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!