Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után néhány...

Gyökérkezelés után néhány nappal normális-e enyhe feszitő érzés az arc területén, ahol a gyökérkezelt fog van? Ezt mi okozza?

Figyelt kérdés

2017. márc. 13. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit csináltak a gyökérkezelés után? Gyógyszert tettek bele? Ideiglenes tömés van benne? Vagy azonnal végleges tömést csináltak?

Ha végleges, akkor az nem túl jó, ilyenkor még gyógyul és akár többször is kell benne cserélni a gyógyszert. Ha feszít, akkor valami nagyon dolgozik ott még bent és nem lett volna szabad lezárni.

2017. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1es mondja. Nekem nem fájt. Meddig volt nyitva? Hány kezelés után ment bele a végleges tömés? Nekem 9 kezelés volt mire sikerült megcsinálni, az utolsó kezelés után nem volt érzékeny meg nem feszített semmit mert addigra már alaposan átkezelte.
2017. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Először a fogorvosom rakott bele gyógyszeres tömést,az devitalizálta a pulpát.Ettöl tünetmentes volt a fogam,de további kezelésre az endodontus szakorvoshoz küldött.Háromgyökerü felső fogról van szó,annak a palatinális gyökerét csinálta meg most, és guttaperchát rakott bele.Lefedte valami paszta szerüséggel,meg vékony cement réteget rakott rá.Szinte fél fogam hiányzik igy.Kért a nővértől valami gyógyszerszerüséget is,azt gondolom a másik két csatornához rakta vagy nem tudom hova.A másik két gyökérre másik időpontot kaptam.Az első két napban nem éreztem semmit,tegnap kezdtem el érezni enyhe feszegetést az arcomban,nem fáj csak furcsa érzés,kb.olyan mint az injekcio hatása.
2017. márc. 13. 11:39
 4/6 anonim válasza:
3-4 napig normális feszítő,lüktető fájdalom. Utána nem. Ha nem múlt el hívd fel az orvost,gyógyszert fog cserélni benne. Vszínű ahogy megnyitja azonnal megszűnik a fájdalom. Reméljük nem a palatinalis csatornád okozza a fájdalmat,bár azt is újra lehet gyökérkezelni.
2017. márc. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben van,minden most.Tünetmentes, meg igyekszem kimélni is azt az oldalt.De a palatinális csatornát tömte be gyökértöméssel.Az annyira vészes? Akkor biztos megvan az oka miért azzal kezdte.A másik kettőt még ezután csinálja,mert nem birtam a kezelést olyan jól érzéstelenités nélkül.
2017. márc. 15. 23:46
 6/6 zombee ***** válasza:
Nekem is szokott sajogni 3-6 napig, ez természetes. A gyökér alatti ínyszövet kezelés után érzékenyebb. Attól is függ, hogy a fog már el volt-e halva, vagy sem. Ha nem teljesen, akkor a megszűnt idegi kapcsolat miatt fantomfájdalmak léphetnek fel.
2017. márc. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!