Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog meddig...

Gyökérkezelt fog meddig fájhat? És pontosan mit is csinálhattak a fogammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma délelőtt a jobb 7 -es fogamból kiszedték a tömést, és gyökérkezelték a fogamat (ha jól tudom.), majd azt mondta, hogy jövő héten menjek, és betömi. Jelenleg egy rikító fehér anyag van benne, alatta pedig gondolom jód, vagy valami ilyesmi található. Az eljárás során egy tűvel (ha jól tudom valamilyen tűnek hívják ezt az eszközt) húzogatta ki-be a dolgokat a fogbélből, elég kellemetlen szaga is volt. Sajnos nem nagyon mertem megkérdezni, hogy éppen pontosan mit is csinál.


Elnézést kérek az összeszedettlenségemért, csak úgy írtam le a dolgokat, ahogy az eszembe jutott mindez. Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2017. aug. 14. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyökeret húzta ki a gyökértűvel. Vagyis az ideget, bocs :)
2017. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy hétig is fájhat, és még akár egy hónapig is érzékeny lehet a bolygatás miatt.
2017. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: Rosszul tudod.


Nem szabad fájnia. Esetleg még az nap, mert ugyebár fúrta vagy az íny érzékeny lehet még. De utána már másnap nem fáj. Hiszen az ideg eltávolításra került, tehát nincs mi fájjon.


Ha fáj akkor nem lett jól lekezelve és folytatni kell és csak utána a végleges tömést.

2017. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most szerintem még csak ideiglenes tömés van benne, jövő héten megyek vissza, azt mondta, akkor betömi rendesen.
2017. aug. 14. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig ideiglenest raknak elsőnek. :)
2017. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!