Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire normális hogy érzéken...

Mennyire normális hogy érzékeny a gyökérkezelt fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A felső metszőfogamat sajnos gyökérkezelni kellett. Egyszer csak néha érzékeny lett ráharapásra.


Gyökérkezelés kb májusban volt. azóta érzékeny a fogam. Persze nem akkor ha rágok vele. Gond nélkül bármit rágok panaszmentes. A gond akkor van mikor pl barátnőm erősen viccből arcon puszil és megnyomja ugye azt a fogat, vagy épp fogatmosok vagy ha megkocogtatom (nem alulról hanem középtájt).


kétszeri s meg lett röngtenezve. nincs gyulladás, nincs túltömve.

Fogorvos (magán és eléggé képzett) azt mondta hogy előfordul hogy egy gyökérkezelt fog örökké érzékeny marad.


Más is tapasztalt ilyet?

Annyira nem zavaró de azért nah.


2017. aug. 11. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Nekem 3-4 hónapig volt jobban érzékeny, utána elmult, ez még ugy sztem rendben is van/volt.
2017. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém kétszer volt gyökér kezelve. Első fog ráadásul ahogy az lenni szokott, el is kezdett szürkülni. Ugyanúgy érzek vele és érzékeny is pl. fogmosáskor.
2017. aug. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évig volt gyökérkezelt fogam így. Csak kicsit volt érzékeny, időnként. Aztán bedurrant. A fog gyökerénél nem látszott semmi. Végül kihúzták, és gennyzacskó volt rajta.
2017. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hármas: az túltömés után alakul ki ha jól tudom.
2017. aug. 11. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!