Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti a teljes fogimplantátumot...

Ti a teljes fogimplantátumot vagy inkább kerámia héjakat ajánlonátok?

Figyelt kérdés
A négy első fogamon voltak pici kis lyukacskák(nagyon rossz géneket örököltem)és hát kifurták vagyis inkább csak lecsiszolták a felső réteget,de ez a tömés elekezdett letöredezni és mindig újra le kellett csiszolgatni mert beleragadt a kaja a fogam és a tömés közé és elkezdett barnulni tőle ami undorítóan nézett ki vagyis néz ki még most is mert már 4-re töredezik le belőle a fogorvosom azt mondta,hogy ez sajnos ilyen mivel ezekkel a fogakkal szoktam harapni és mivel még van 1 évem a 18-ig nem lehet vele semmit csinálni mert még "nől" ,de a szüleim egyik fogorvosa azt mondta,hogy ő fél évvel előtte elvégezné...csak éppen nem tudom melyik lenne jobb,mert ha a kerámia hájakat választanám akkor a szar minőségű fogaim nem fognak tönkremenni alatta?

2017. aug. 16. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Implantátum egy vagyon .6 fog ha jól mondom 200 körül van .Ugye 2 korona 4 pótlás (nem fogorvos vagyok ) ami kell. Biztos meg lehet csinálni szépen
2017. aug. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem 6 fog csak 4 vagy csak félreértettem valamit?
2017. aug. 16. 23:41
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja bocs értem túl késő van már a gondolkozáshoz.
2017. aug. 16. 23:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Minél több foganyag megőrzése a cél, tehát egyértelműen héj. De honnan veszed hogy ez a két választásod van? Te találtad ki, vagy a fogorvos mondta?
2017. aug. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugye 4 rossz de jobbról balról kell ami tartani fogja azokat kell csiszolni . Csak nagyjából mondtam . Nekem 3 db bol áll a korona ,fel van ragasztva.mivel teljesen zárt nem romlik alatta .Ezt az előbb elfelejtettem .
2017. aug. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
fogorvos ajánlotta ezt a két lehetőséget és a fogimplantátumra azt mondta,hogy csak akkor ha már tényleg nem akarok nagyon sokat járni fogorvoshoz mert az csak leeshet de a héjakat újra kell csiszolni és ragasztani ha letörik vagy lejön a fogorvos állítása szerint ha kemény dolgokat továbbra is eszem akkor olyan 2-3 évente előfordulhat ez a héjakkal.
2017. aug. 17. 00:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Ragaszkodj a héjhoz, főleg ennyi idősen.


Az implantátum körül csak leépülni fog a csont, a héjjal meg minél több saját fogat megőrzöl. Ha a fogorvos sem béna, a fogtechnikus se, és te is normálisan ápolod a fogaidat (amit az emberek 95%-a egyébként nem tesz meg, mert a napi egyszeri 10 másodperces fogmosás semmit nem ér), akkor nem fog alászuvasodni!

2017. aug. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Hát. Ennyi idősen fogakat elveszíteni elég gáz, már bocs. Ezek nem gének, hanem az, hogy nem ápoltad rendesen. Dohányzás, alkohol, kóla és a stb teszi tönkre a fogaidat, meg a nem mosunk fogat étkezések után. Rossz fogkefe. Rossz fogmosási technika és stb.


Erről te tehetsz és nem a gének. A génekre majd akkor foghatod, amikor 40 éves leszel és akkor kezded elveszíteni a fogakat. Ez így szokott lenni és nem ilyen fiatalon.


Másrészről válts fogorvost, mert egy s*gg idióta lehet. Simán tömőanyaggal meg lehetett volna szépen csinálni a fogaidat, ezekszerint ő elbaszta. Sose mennék vissza hozzá.

2017. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Napi kétszer mosom a fogaimat amióta vannak fogaim és kb 2-3 éve elektromos fogkefével 2 percen keresztül.Anyukám 40 éves volt amikor azt mondta neki a fogorvos hogy az összes fogát ki kell húzni pedig ő is mosta rendszeresen:(
2017. aug. 17. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, a kérdés azóta eldőlt, de amit mondok, aktuális: használj ultrahangos, ultrasound ( NEM ULTRASZÓNIKUS!) fogkefét, kb. 50eFt, és ott is tiszta lesz a fogad, ahová a hab sem ér el. Implantátumhoz is ajánlott. Még sok fogorvos sem ismeri... Amúgy igenis a gének meghatározóak, az én fogaim ugyanolyan módon romlanak, mind az apámé romlott.
2018. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!