Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Valaki ebben...

Fogszabályzósok! Valaki ebben segítene?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy felülre egy porcelán fogszabályzót szeretnék(magán klinikán), de lehet, hogy nem tudom megengedni ezt magamnak alsó fogsoron is. Lehetséges, hogy a magán klinikán csak a felsőt raknák fel, az alsóhoz pedig elmennék a körzeti fogorvoshoz? Tudom, így két helyre kell járni havonta, de össze lehet így egyeztetni?

2017. júl. 7. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.

Két fogszabályzós orvos egyszerre nem fog kezelni. A harapást és a két fogsor egymáshoz való helyzetét is nézni kell.

Azt kell/lehet egyedül, hogy a magán doki alulra rak fel fém, hagyományos fogszabályzót. Nagyon sokan csinálják így, mert az alsó fogsor nem is látszik, max. nevetésnél, evésnél.

Ha elmúltál 18 éves, gondolom, mert van kereseted, akkor nem is kapsz támogatást rá. Tehát full felesleges sztk-ba menni.

Két fogszabályozó szakítós egyszerre nem fog kezelni, az hétszentség.

1. sztk, fém mindkét fogsoron

2. magán, porcelán felül, alsó fém vagy fém mindkét fogsoron

Lehet nem is kell alulra fogszabályzó. Menj el esetleg több helyre, a konzultáció ingyenes, max. a röntgenért kérnek pénzt.

2017. júl. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* szakorvos
2017. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

és miért szeretnél felül porcelánt?

Szerintem tök mindegy. Csináltass felül is fémet és akkor az alsó és felső kijön kedvező áron

2017. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia:)

Nekem is csak felül van porcelán, alul fém.

Semmi baj nincs vele.:)

2017. júl. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát, valahol sejtettem hogy ez nem megoldható. Egyébként 17 éves vagyok csak a spórolt pénzemből ennyi jönne ki, ezért gondoltam, hogy SZTK-ban biztos olcsóbban megcsinálják a sima fémet. Nyilván azért szeretnék porcelánt, mivel az kevésbé látszik :)
2017. júl. 8. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!