Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti a teljes fogimplantátumot...

Ti a teljes fogimplantátumot vagy inkább kerámia héjakat ajánlonátok?

Figyelt kérdés
A négy első fogamon voltak pici kis lyukacskák(nagyon rossz géneket örököltem)és hát kifurták vagyis inkább csak lecsiszolták a felső réteget,de ez a tömés elekezdett letöredezni és mindig újra le kellett csiszolgatni mert beleragadt a kaja a fogam és a tömés közé és elkezdett barnulni tőle ami undorítóan nézett ki vagyis néz ki még most is mert már 4-re töredezik le belőle a fogorvosom azt mondta,hogy ez sajnos ilyen mivel ezekkel a fogakkal szoktam harapni és mivel még van 1 évem a 18-ig nem lehet vele semmit csinálni mert még "nől" ,de a szüleim egyik fogorvosa azt mondta,hogy ő fél évvel előtte elvégezné...csak éppen nem tudom melyik lenne jobb,mert ha a kerámia hájakat választanám akkor a szar minőségű fogaim nem fognak tönkremenni alatta?

2017. aug. 16. 23:36
1 2
 11/11 szathmary89 válasza:

8-asnak nincs teljesen igaza. 25 évesen húzták ki az első fogamat, aztán sorba még párat. Sztk-s doki gyökérkezelte a legtöbbet, aztán lassan eltörtek, begyulladtak. Se dohányzás, se kávé és fogat is mosok. Dédanyámnak 40 évesen már teljes protézise volt (eléldegélt vele 96 éves koráig), apukámnak is már csak 4 foga van és sorolhatnám. Szóval tuti hogy köze van a genetikához is.

Első metszőmből letört egy darab, 18 éves nem voltam még és egy doktornő szépen felépítette, 10 éve jól érzi magát. Van több tömésem is az első fogaimon de köszönik szépen azok is jól viselik a harapást. Semmi képp sem implant amíg egészséges a gyökér (anyumnak az első 2 metszője 18 évesen lett gyökérkezelve és kapott rá koronát azóta nem volt gondja vele).

2018. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!