Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fájdalmas szájzár...

Állandó fájdalmas szájzár ellen mit tegyek? Hova menjek?

Figyelt kérdés
Régóta észrevettem hogy kattog az állkapcsom,néha beakad és ilyenkor fáj,alig tudom kinyitni a szám. De általában egy rövidebb tornáztatás után visszakattan a helyére. Ma este megint bekattant,de reggelre nem múlt el,egésznap feszegetem,tornázok rá de nem kattan ki,éles fájdalmat okoz és nagyon nehezen tudok enni. Fogalmam sincs,hogy ilyenkor mi van,vagy mi lehet a gond. A fogaimnak tuti nincs baja,hiszen mindig megcsináltatom és nem fájnak,rendszeresen járok orvoshoz.
2017. aug. 18. 16:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szájsebészet!
2017. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Az állkapocskattogásban szerepe lehet öröklött tényezőknek is, főleg azoknál, akik mélyharapással rendelkeznek: náluk a felső fogak szinte az egész alsó fogazatot takarják. A felső és alsó állcsont ezáltal közelebb kerül egymáshoz, ami túlterhelheti az állkapocsízületet. Előfordul olyan is, hogy a műtéti altatáshoz szükséges lélegeztetés, intubálás szövődményeként alakul ki a probléma, hiszen ilyenkor művileg, relaxált állapotban nagyra nyitják a beteg száját. Komplikált, rángatással járó foghúzás és akár egy hosszadalmasan elhúzódó fogászati kezelés is kiválthatja a folyamatot. Nagyon sok esetben önmagától jelentkezik a kattogás - főleg kamaszoknál, amikor a testi növekedés beindul. Jelentős kiváltó tényező lehet még a stressz is, hiszen ilyenkor gyakran összeszorítjuk a fogainkat, éjszaka csikorgatjuk őket, ami megint csak állkapocs-kattogáshoz vezethet -
2017. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Nekem nem akadt ki, de nekem is kattogott es fajt, de miota van ejszskai fogszabalyzom es a helyukre kerultek nagyjabol az alkapcsaim elmult. Szerintem fogszabalyozo szakorvossal is beszelgetnel errol, mert nekem peldaul mar az elejen megkerdeztek, es felirtak hogy van-e alkapcs panasz
2017. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Menj el szájsebre, hátha adnak izomlazítót.

Részvétem, tudom milyen rossz érzés ez.

Nekem is hajlamos kiakadni annyi különbséggel, hogy nyitott szájjal, pl. egy nagyobb ásításnál. Általában egy oldal egyszerre de volt már olyan is hogy mindkét oldal. Alig tudom visszatenni olyankor és iszonyatosan tud fájni utána.

Ha fogorvosnál vagyok és sokáig van nyitva a szám már attól kezd fájni és szinte érzem, hogy bármikor kiugorhat.

Fiatal koromban egy fogorvos nem akarta elhinni, hogy nem tudom nagyon kinyitni a szám, ki is akadt mindkét oldal, aztán a doki meg ott jajveszékelt, alig tudta visszarántani.


Harapási rendellenesség, illetve genetikai tényezők befolyásolják és a megnyúlt izületek miatt képes elmozdulni.


Mára már megtanultam hogy kontrolláljam az ásításnál mennyire nyitom ki a szám és hogyan. Így szerencsére már rég nem akadt ki.

2017. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, talán még várok vele holnapig, hátha visszaakad a helyére.

Igen azt hiszem mélyharapásom van,bár azt mondta rá a doki régen,hogy minden európai embernek tulajdonképpen az van és hogy csak egy kicsit látszik nekem. Viszont annak a korrekciója 600 ezer ft lenne és azt sem tudják garantálni,hogy segít a fogszabályzás.

Talán elkezdek rá félretenni addig meg elviselem még pár évig ezt a szenvedést..

2017. aug. 18. 16:59
 6/26 anonim ***** válasza:

Pedig a fogaiddal van a baj. Rossz harapás okozza az állkapocs problémát és a szájzárat. Lehetséges, hogy bölcsesség fog miatt. Ha nincsenek már bölcsességfogaid akkor nem jó a harapásod.


Szájsebészet kell vagy fogszabályzós orvos.

2017. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
A korrekció nem kerül 600 ezerbe. Állkapocs műtét például ingyenes TB-re....Szegeden van állkapocs klinika akik elég jók. Kérj időpontot.
2017. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Melyharapast (nekem) ejszakai fogszabalyzassal oldottak meg, nekem sem volt garantalva hogy sikerul, magan uton 50 000 volt a keszulek, + egy evig havonta 3000-, a kontrol. Es mar nincs melyharapasom, szoval nekem segitett. De ha allamira mentem volna ott meg ingyenes is lett volna, csak hat magan uton kevesebbett kell varni. En nemtudom milyen melyharapast gyogyitanak 600 000bol, nekem a rogzitett fogszabalyzo is maximum, ha a legdragabbat valasztom is 182 000-,/ ív.

Van az invisiain meg a damon ami draga, de szerintem egy melyharapasrs nem kell olyat venni, plane ha nincs ra keret.

2017. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Sztkban is azt mondták,hogy legalább 300 ezer lenne a fogszabályzás,ha a "legrosszabb" készüléket választom.

Budapesten nincs ilyen állkapocs klinika? Én ott élek, vagy bejelntkezhetek a szegedibe is?

Szeretnék a végére járni.

2017. aug. 18. 22:44
 10/26 anonim ***** válasza:

Cím: 1085 Budapest VIII. Mária u. 52.

Levelezési cím: 1428 Budapest, Pf.2.


Központ: 266-0457

Szájsebészeti Klinika

2017. aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!