Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fájdalmas szájzár...

Állandó fájdalmas szájzár ellen mit tegyek? Hova menjek?

Figyelt kérdés
Régóta észrevettem hogy kattog az állkapcsom,néha beakad és ilyenkor fáj,alig tudom kinyitni a szám. De általában egy rövidebb tornáztatás után visszakattan a helyére. Ma este megint bekattant,de reggelre nem múlt el,egésznap feszegetem,tornázok rá de nem kattan ki,éles fájdalmat okoz és nagyon nehezen tudok enni. Fogalmam sincs,hogy ilyenkor mi van,vagy mi lehet a gond. A fogaimnak tuti nincs baja,hiszen mindig megcsináltatom és nem fájnak,rendszeresen járok orvoshoz.
2017. aug. 18. 16:07
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nem vagyok olyan öreg,hogy csak műtéttel lehessen helyrehozni. ott a fogszabályzás és a harapásemelő ,szerintem ha most kezelik huszonéves koromban akkor helyre fog jönni. De majd kiderül egy jó hét múlva,mert már kértem időpontot állkapocsízületi szakemberhez.

igen én nem adok akárki véleményére főleg,ha 100% hogy hülyeséget beszél, többször volt már röntgenezve a fogam és mindig elmondták,hogy nagyon szépen nőtt ki a bölcsességfogam és mint írtam semmi baja.

Igen Ez valóban rosszabb,mert ez jó pár százasba fog kerülni nem úgy mint kikapni egy fogat ingyen.

2017. aug. 22. 16:47
 22/26 anonim ***** válasza:

Huszonéves korodban állkapocs problémát már nem fognak fogszabályzással kezelni. Na meg fogszabályzással sem tudják azt kezelni, hogy szájzárad van.


De mondom. Legyél okosabb minden orvosnál. A szájzár nem véletlenül van.

2017. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Lehet szépen kinőtt a bölcsességfogad de az nem jelenti, hogy nem lehet vele gond. :D szimplán az állkapocs nem bírja, hogy ott van.. ilyen is lehet.
2017. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én ilyen helyzetbe azonnal kikapatnám. Nincs szükség bölcsességfogra. Van még két bölcsességfogam. Kettőt már kiszedettem. Például az egyikkel nincs semmi gond. De felesleges, hogy ott legyen és később gondot okozzon, így jó állapotban is kiszedetem onnan, mert nem kell. Ha mondjuk egy másik fogadról lenne szó akkor persze, hogy más megoldást kell találni nem a húzást elsőnek. De a bölcsességfogadat nem is használod, még rágásra sem. Tehát nem tudom mit siránkozol. És ha kihúzzák mi lesz? Maximum rendbe jössz. Nem tudom miért félsz tőle
2017. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Nem félek,csak feleslegesen nem fogom kiszedetni. Mint írtam megyek másik orvoshoz,nem pedig egy tanulóhoz akinek fogalma sincs róla. Őszintén sajnálom azokat akiknek sztk-ba kell járniuk és az orvosi ellátás legalját kapják,nekem ebből ez jött le,egy tanuló aki fittyet hányt arra,hogy teljesen egészségesek a fogaim,viszont más tanulótársa is megállapította,hogy egyértelműen nem fog eredetű a problémám. De a lány próbálta erőltetni az internetről hozott szöveget,hogy felesleges az a fog...xd Ezen az elven testrészeinktől,szerveinktől megszabadulhatnánk.

Nos ha nem lehet kezeltetni fogszabályzóval amit kétlek,akkor nem zárkóznék el egy állkapocsműtéttől ,ha valóban ez a megoldás. De majd kiderül és megírom a helyes diagnózist.

2017. aug. 23. 12:24
 26/26 A kérdező kommentje:
Milyen jó,hogy nem hallgattam a fiatal doktornőre és van egy kis eszem :D semmi baja a fogaimnak, megvizsgáltak és az állkapocsízületem a selejtes. Csináltak harapásemelőt nekem és a fogszabályzást javasolták mert mélyharapásom van. Pontosan ezt gondoltam én is,és be is igazolódott. Mondták,hogy a fogszaálbyzás nem biztos hogy megszünteti de kezdetnek ezt javasolják és a harapásemelést.
2017. aug. 30. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!