Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha lenne megint fogszabályzóm...

Ha lenne megint fogszabályzóm arra nem kapnék támogatást?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok fiú. Régen volt éjszakai fogszabályzóm, de azt lekellet volna cserélni, mert elkezdett nőni a bölcsességfogam és nem passzolt a fogsoromra. Akkor kellett volna rá költeni vagy 30.000 ft-ot, de nem akartam. Most pedig már eljutottam arra a szintre, hogy eltudnám viselni a fogszabályzót. 16 évesen van lehetőség arra, hogy éjszakai fogszabályzóm legyen? Vagy csak nappali lehet? A nappali fogszabályzóra kapnék támogatást? Mennyibe kerülne a nappali fogszabályzó? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2017. júl. 18. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
18 éves korig jár a támogatás fogszabira.
2017. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Nekem nappali fogszabályzó kéne vagy nem? Mennyibe kerül egy nappali fogszabályzó?
2017. júl. 18. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
18 éves korig,sőt,ha nappalira jársz,akkor utána is jár a támogatás,úgy tudom.A körzeti fogorvosnál érdeklődj,hogy kihez tartozol.Az SZTK-s árakat nem tudom,de magánba egy kicsit húzós az ár ívenként.Szerintem járj utána és az alapján válassz orvost.Értem itt az árait,referenciáit,tapasztalatát,stb.
2017. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ!
2017. júl. 21. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, érettségiig van támogatás.

Én 11 éves koromban kaptam kivehetőt, de nem hordtam, szóval 13 évesen állandó lett 2 év 8 hónapig, de mivel a retenciós sínek nem gyakran voltam a számban, érettségi előtt fél évvel megint feltették a szabályzót, de ekkor csak 11 hónapig volt fenn. Érettségi után az állításokért, ívcserékért és bracketragasztásért is fizetni kellett. Állítás 5000 Ft, ívcsere 8000 Ft, bracket 10000 Ft. A levétel pedig 35.000 Ft volt. Ekkor a fogam hátuljára kaptam fémdarabot, hogy egyben tartsa a fogaim, ami 20000 Ft-ba került.

2017. júl. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, és a nappali fogszabályzó felrakása mennyi volt?
2017. júl. 22. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Az nem semmi,pedig jár a támogatás,ha nappalin vagy,mondjuk 20 évesen,legalábbis az én tudomásom szerint.Megkérdezhetem,hogy nem magándokinál voltál véletlen?Én felnőttként magánban nem fizettem ennyit semmiért,sőt:havi kontroll 2000,ívcsere 4000,tappancsragasztás ingyen!/bár elvétve volt szükség rá 4 év alatt/alsó levétel ingyen,retenciós drót beragasztás ingyen,levétel utáni polírozás is szintén ingyen.Összességében nem kért pénzt a levételért és az utána levő teendőkért.Készülékeimhez is nagyon jutányosan jutottam hozzá.
2017. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és ne haragud ezért,de így jár az,aki nem tartja be az orvos utasításait.Nem véletlen kaptad a kivehető retenciós készülék/ek/et.
2017. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem nappalira jártam. És nem magándokinál voltam
2017. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!