Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől sárgult meg ennyire a...

Mitől sárgult meg ennyire a fogam?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem hogy milyen színe volt azelőtt, hogy megkaptam volna a fogszabályzómat, de biztosan fehérebb. Már úgy egy éve van fogszabályzóm, először a felsőt rakták fel, egy pár hónapja pedig az alsót.

Rendszeresen mostam, suliidő alatt ugyan nem tudtam mindig, minden étkezés után... De a napi három (vagy több, ugye délután) akkor is megvolt.

Most ugyan leszoktam róla (a fogaim miatt), de eddig nagyon sokat kávéztam, főleg érettségikor. Rengeteg teát is iszok (bár nem tudom, a tea befolyásolja-e). Nem cigizek, és alkoholt csak ritkán iszom, kis mennyiségben. Nagyon tartok attól, hogy amikor leveszik a fogszabályzót, a fogaim a "tappancsok" alatt sokkal világosabbak lesznek...

Mégis mitől sárgulhatott meg ennyire, ha rendszeresen tisztítottam? (természetes fényben nem annyira feltűnő, de fehér fényű lámpánál látszik, hogy jóval sárgább, mint a szemem fehérje, például)



2017. aug. 24. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A tea miatt.
2017. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem, ideje leszoknom a teáról. :/

Köszönöm a válaszod!

2017. aug. 24. 12:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Kávé, tea lehet az ok.
2017. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kávé is fog és a tea is, majd ha már leszedik a fogszabályozót és elmész fogköveket leszedetni, akkor polírozzák is a fogad és visszajön a természetes színe.
2017. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, majd mikor leveszik, lepolírozzák, tök fehér lesz (egy ideig).
2017. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!