Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szúrás a nyelvemen, fotóval,...

Szúrás a nyelvemen, fotóval, lenyeltem valami szúrós tárgyat az étellel?

Figyelt kérdés

Elég pici az esélye, hogy a kajában valami idegen (szúrós) test lehetett, remélem, hogy teljesen kizárhatom(?)


A fotó alapján ha van itt orvos, aki megnézné, megköszönöm. (Itt kis településen és környékén pont nem rendelt már orvos, akinek szakterülete, mert délután mentem.)


A fotón látszik a szám sajkában a nyelvemen egy

kb 1*2 cm2 -es lila folt, amikor beleharaptam, akkor még csak a képen is látszó fehér hólyag keletkezett, de 1-2 óra múlva megláttam tükörben, hogy belilult.


Semmi tünetem nincs ,csak egy kicsit zsibbadt szerű. Amikor viszont a szúró érzés történt, kb 5 percig eléggé fájt, a szúrás pillanat a pedig darázscsípésre emlékeztetett,

holott a lakásban nem volt darázs.


Esélyesen beleharaptam a nyelvembe, de érdekelne szakártőtől is válasz. Ugyanis lilára soha nem harptam még nyelvemet, és a nyelvre harapást soha nem éreztem még szúrásnak, hanem vágás szerű érzetnek. Most viszont ott a szúrás nyom (a fehér hólyag), és bevérzett belül (lila folt, véraláfutás).


Lehetséges, hogy mégis beleharaptam?


Vagy pedig hogy szúró idegen tárgyat neadjisten lenyeltem?? Viszont ennek meg az mond ellent, hogy semmilyen tünetem nincs, a nyelvfájdalmat leszámítva. Tehát se nyelőcső fájdalmam nincs, se gyomorpanasz.


A fotó:

[link]



2017. aug. 24. 18:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint: sarkában; szakértőtől.
2017. aug. 24. 18:29
 2/6 anonim ***** válasza:

A nyelvbe harapás pillanatára emlékszel?

Nincs nyirokcsomó fájdalom, nyelési nehezítettség, a nyelv egészére kiterjedő megnagyobbodás?

Véraláfutásnak tűnik a körülmények ismerete mellett. Figyelni kell, hogyan változik.

2017. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, ismétlem, a nyelvemen szúró érzés volt, pontosan, mint a darázscsípés (néhány pedig erősen fájt), de épp az a fő problémám,

hogy nem tudom, arról van-e szó, hogy beleharaptam,


vagy arról, hogy netán szúrós tárgyat lenyeltem véletlen?


Nyelési nehézség órákkal később kezdődött (még tegnap), de csak enyhe.


Nem terjedt ki az egész nyelvre, hanem ma is kb úgy néz ki, mint tegnap - lásd: fotó. De mintha egy picit enyhült volna a nyelési nehézség, és a fájdalom, nyeléskor.


Ha nem nyelek, nincs semmilyen fájdalom, semmi más tünet, tehát nincs fulladásérzet, se bélpanasz, se gyomorpanasz.


Kissé zsibbadt érzést okozott tegnap,

és nem tudtam teljesen jól artikulálni sem. De mára ez a probléma is enyhült.


Voltam vele időközben orvosnál, de csak olyan rendelt,

akinek nem szakterülete, az elmondása szerint. De azért megnézte, adott ki hivatalos papírt, hogy látta, és hogy szerinte nincs vészhelyzet, hanem javasolt az esetben visszafordulnom, ha rosszabbodó, vagy további tünet megjelenne.


Pontosan véraláfutást állapított meg, de hozzátette, hogy ne mért hozzá, más a szakterülete.


Mivel nem rosszabbodott, ezért nem kerestem fel azóta másik orvost.


Igen, figyeltem és figyelem napjában párszor, hogyan változik. Ennyi változás történt egyelőre, amit most összefoglaltam. Ez jó jel.


Szerinted nem nyeltem le semmi éles/szúró tárgyat? Erre mekkora esélyt látsz a fotó, meg a leírásom szerint? (A bizonyos illető, aki megnézte, nem valószínűsít ilyet egyébként.)

2017. aug. 25. 16:28
 4/6 A kérdező kommentje:

...(néhány pedig erősen fájt), na, ezt elírtam, tehát az első néhány PERCBEN erősen fájt.


És azért voltam tegnap olyan dokinál,

akinek nem szakterülete, mert csak délután ijedtem meg (délelőtt hasított bele a nyelvembe a fájdalom), hogy hátha baj van, mivel csak délután láttam a tükörben a jó 2 centis lila foltot a nyelvemen, és fura volt a zsibbadás érzet.


Az első néhány percet követően mivel jelentősen enyhült a fájdalom, nem aggódtam. Csak órákkal később, amikor megpillantottam a lila foltot.

2017. aug. 25. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy egy nagyon erős nyelvharapás történt véletlenül, zsibbadást is okozhat átmenetileg. Nem gondolnám, hogy lenyeltél volna bármi olyat, ami később gondot okozna. A fehér pont a duzzanat középén, ha valami bele fúródott a nyelvbe: genny lehet még, de ezt azért zárnám ki, mert akkor nagyon piros lenne nagyon forró lenne és nagyon fájna. Inkább csak a harapás következtében kialakult egy kisebb vérben szegény terület.

A javulás a kulcs, ha az van, nincs baj.

2017. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat. Van további néhány kérdésem.


Az egyik -teljesen jó indulatból kérdezem-, hogy mi alapján vélekedsz, tehát esetleg kompetenciád, valamilyen szinten?


További kérdésem pedig, hogy házilag (pláne, hogy itt hétvégén legfeljebb ügyelet van, vészhelyzetre), érdemes-e "piszkálnom" ezt a bizonyos fehér pici, pár milliméteres vágásnyomot a nyelvemen, tehát esetleg megnyomnom, hátha genny és netán idegen anyag van benne, hogy kilökjem, vagy pedig jobb nem piszkálni, és bízzam az automatikus önregenerációra?


Utóbbi esetben nem volna baj, ha történetesen szilárd idegen test volna a fehér vágásban és spontán kilökődne? Értem ez alatt, hogy mi van, ha ekkor véletlen lenyelem, pedig nem kellene? Mármint HA tartalmas idegen szilárd testet.

2017. aug. 25. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!